İnşaat Üretimi Avro Bölgesinde Mart Ayında Düştü!

Ekonomik kriz ve ticaret savaşları en çok inşaat sektörünü olumsuz etkilemeye devam ediyor. Türkiye'de yaşanan sorunlar Avro bölgesinde de kendisini gösteriyor.

EMLAK HABERLERİ 18.05.2019 - 13:46 15.07.2021 - 00:15 SERHATMEDYA

Ekonomik kriz ve ticaret savaşları en çok inşaat sektörünü olumsuz etkilemeye devam ediyor. Türkiye'de yaşanan sorunlar Avro bölgesinde de kendisini gösteriyor.

Yaşanan ekonomik krizden en çok etkilenen sektörlerin başında yer alan inşaat ve konut sektörü kan kaybetmeye devam ediyor. Türkiye'de açıklanan ekonomik verilerin yanı sıra dünyada da açıklanan global veriler yaşanan kan kaybını gözler önüne seriyor. Avro Bölgesinde İnşaat Üretimi Geriledi Avrupa İstatistik Ofisi (Eurostat) tarafından açıklanan Mart ayı verilerine göre Euro bölgesinde inşaat üretimi Mart ayına oranla yüzde 0.3 oranında düşüş gösterdi. 2018 yılının Mart ayına oranla ise Avro bölgesindeki inşaat üretimi yüzde 6,3 seviyesinde artış gösterdi. Toplam 19 ülkeden oluşan Avro bölgesinde inşaat üretimi yüzde 0,3 oranında azalış gösterirken AB'de ise inşaat üretimi yüzde 0.7 oranında geriledi. İnşaat Üretimi En Fazla Slovenya'da GerilediAçıklanan verilere göre inşaat üretimi Avrupa Birliği üye ülkeleri arasında en fazla yüzde 6.1 oranındaki düşüş ile Slovenya'da yaşanırken bu ülkeyi yüzde 2,5 oranındaki azalış ile Macaristan ve yüzde 1.9 oanındaki düşüş ile İngiltere izledi. İnşaat üretiminin en fazla arttığı ülkeler ise yüzde 2.4 oranında yaşanan yükseliş ile Çekya'da yaşanırken bu ülkeyi yüzde 1.8 ile Romanya ve yüzde 1 ile Almanya takip etti. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@