İnşaat Yapacak Arsa Kalmayınca Bodrum'da 3 Milyon TL'ye Satılan Villa 7 Milyon TL'ye Fırladı!

Pandemi sürecinde gayrimenkul yatırımı olarak çok yoğun talep alan Bodrum'da yeni villa projelerinin yapımına hız verildi. Bodrum'da pandemi döneminde nüfus 3 kat artarken metrekare fiyatları ise 10 Bin TL'den 20 Bin TL'ye fırladı. 

EMLAK HABERLERİ 09.07.2021 - 04:11 09.07.2021 - 04:11 Emlak 365

Pandemi döneminde insanlar büyükşehirler yerine sahil kenarı merkezleri tercih etmeye başladılar. Bu da gayrimenkul sektöründe yapısal değişimlere neden oldu. Türkiye'de bu yönde taleplerin en yoğun olduğu merkez ise Bodrum oldu. 

Bodrum'da gayrimenkul sektörü mevcut villa stokları ile talepleri karşılamakta güçlük çekmeye başladı. Sezonluk villa kiralamak isteyenler aylar öncesinde ancak fahiş fiyatlara villa bulabildiler. Villa satın almak isteyenler ise aylarca beklemelerine rağmen satılık villaya ulaşamadılar.

3 MİLYON TL'YE SATILAN VİLLA BUGÜN 7 MİLYON TL OLDU

Çağdaş Holding İcra Kurulu Üyesi Dağlarca Çağlar, Bodrum'daki gayrimenkul sektörü hakkında bir değerlendirme yaparak, “Son 1,5 yılda Bodrum'da gayrimenkul fiyatları yüzde 100'ün üzerinde artış kaydetti. Sadece Türkiye'den değil yurt dışından da talepler gelmeye başladı. Şu anda Bodrum'da doğru bir gayrimenkul yatırımında metrekare fiyatı en az 20 Bin TL'den başlıyor. 

Lüks olarak nitelendirilen yapılarda metrekare fiyatları 10 bin Euro oldu. Kiralarda da benzer şekilde yükselmeler meydana geldi. Turgutreis bölgesinde pandemi öncesi bir villanın kirası 15 bin euroydu. Şimdi 35 bin euroya kiralık villa var denildiğinde aynı gün kiralanıyor. Boş villa kalmadı hepsi ya satıldı ya da kiralandı.

Bitez bölgesinde 1,5 yıl kadar önce 3 Milyon TL'ye satışa çıkardığımız bir villanın bugünkü güncel değeri 7 Milyon TL oldu.” dedi. 

YENİ PROJELER DEVAM EDİYOR

Bodrum'da daha önce Çağdaş Holding olarak 30 proje yaptıklarını söyleyen Dağlarca Çağlar, “Yeni yatırımlarla Bodrum'da gayrimenkul üretmeye davam ediyoruz. Gündoğan'da 6 villa, Cennet Koyu'nda 19 villa ve Yokuşbaşı'nda Swissotel Residences Bodrum Hill projelerimize ara vermeden devam ediyoruz. 

Sürdürdüğümüz 3 yatırımın değeri 120 milyon euro. 2022'de bu 3 proje de bitmiş olacak. Ayrıca yeni bir yatırım için Yalıkavak'ta büyük bir arsa için görüşme halindeyiz.” şeklinde konuştu. 

İNŞAAT YAPACAK ARSA KALMADI!

Bodrum uzun yıllardır Türkiye'nin en önemli turizm merkezlerinden birisi olmaya devam ediyor. Bundan dolayı da sahil kenarı olarak değerlendirilebilecek ve imara açık arsa pek bulmak mümkün değil. Bunun için yeni konut üretimi çok sınırlı bir seviyede kalıyor. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@