İnternetten Emlak Vergisi Ödeme Nasıl Yapılır?

Emlak vergisi 2019 son ödeme tarihi yaklaşıyor. Peki, emlak vergisi internetten ödenir mi, emlak vergisi internet bankacılığından nasıl ödenir?

Emlak Haberleri 23.05.2019 - 14:36 15.07.2021 - 00:15 Emlak 365

Emlak vergisi 2019 son ödeme tarihi yaklaşıyor. Peki, emlak vergisi internetten ödenir mi, emlak vergisi internet bankacılığından nasıl ödenir?

İnternetten emlak vergisi ödeme işlemleri büyük bir kolaylıkla yapılıyor. İnternetten emlak vergisi ödemek isteyen kişiler farklı yöntemler kullanabiliyor. Emlak Vergisi İnternetten Ödenir Mi?Evet, emlak vergisi internetten ödeniyor. E Belediye hizmeti veren bankalar online emlak vergisi ödeme imkanı sunulmaktadır. Buna ek olarak internet bankacılığı üzerinden de emlak vergisi ödenebilmektedir. Bunun için ödemeler bölümünden vergi ödeme bölümüne girerek anlaşmalı bankalar üzerinden ödeme yapılabilmektedir. İnternetten Emlak Vergisi Nasıl Ödenir? İlk olarak e devlet üzerinden ya da google araması ile taşınmazın bağlı olduğu belediyenin internet sitesine giriş yapın. İnternetten emlak vergisi ödeme işlemi için mutlaka belediyenin e belediye hizmeti sunması şartı aranmaktadır. Yani belediyeninin isminin internetten hizmet veren belediyeler listesinde yer alması gerekir. Taşınmazın Keçiören'de yer aldığı bir vatandaş Keçiören Belediyesi yazıp aradıktan sonra belediyenin internet sitesine giriş yaparak ödeme işlemini sırası ile şu şekilde yapacaktır;Adım 1: Belediyenin internet sitesine giriş yaptıktan sonra gelen ana sayfada e ödeme yazılı olan butona tıklayın. 

Adım 2: Gelen ekranda kimlik numaranızı yazarak aşağıda yer alan güvenlik kodu bilgilerini de girerek sorgula butonunu tıklayın. 

Adım 3: Ödeyeceğiniz tutarı belirleyerek öde yazılı olan butona tıklayın. Bu noktada dikkat etmeniz gereken taksitli ödeme yapmak istiyorsanız sadece Mayıs ayında olan taksitleri işaretlemek. Bina vergisi 1. dönem ve taşınmaz kültür varlıklarının korunması katkı payı birinci dönem yazan yerlerin yanındaki kutucukları işaretleyin ve öde yazan butona tıklayın. 

Adım 4: Öde butonuna tıkladıktan sonra gelen yeni ekranda kredi kartı bilgilerini girin ve ödemeye onay verin. Bu sayede internetten emlak vergisi ödeme işleminizi tamamlamış olursunuz. Emlak Vergisi Ödeme Tarihleri Ne Zaman? (2019 Yılı Emlak Vergisi Ödeme Tarihleri)Emlak Vergisi 1. taksit ödeme tarihi 2019 yılı için 1 Mart 2019 Cuma günü başlayacak. Emlak Vergisi 1. taksit son ödeme günü ise 2019 yılı için 31 Mayıs Cuma günü olarak uygulanacak. Emlak Vergisi 2. taksit ödeme tarihi ise 2019 yılı için 1 Kasım Cuma günü başlayacak. Emlak Vergisi 2. taksit son ödeme tarihi ise 29 Kasım 2019 Cuma günü olarak uygulanacak. Emlak365.com
Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@