İş Bankası Daha Ucuzu Yok Diyerek Satışa Çıkardı! 50 Bin TL'ye, 85 Bin TL'ye, 110 Bin TL'ye Satılık Evler!

İş Bankası, Türkiye'nin farklı illerinde uygun fiyatlarla konut satışlarına devam ediyor. Kelepir olarak nitelendirilecek fiyatlarla satışa çıkarılan konutlar ev sahibi olmak isteyenleri cezbediyor.

İş Bankası Daha Ucuzu Yok Diyerek Satışa Çıkardı! 50 Bin TL'ye, 85 Bin TL'ye, 110 Bin TL'ye Satılık Evler!

Ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar bankaların uygun fiyatlı konut satış ilanlarını araştırıyorlar. Bankalar piyasa fiyatlarının altında fiyatlarla satış yaparak konut satın almak isteyenlere pek de bulamayacakları bir fırsat veriyor. Bu fırsatı değerlendirmek isteyenler ise düşük maliyetlerle ev sahibi olmak için yüzlerce ilanı en ince ayrıntısına kadar inceliyorlar.

İŞ BANKASI KONUT SATIŞI YAPIYOR

Konut satışı yapan bankalar arasında İş Bankası da bulunuyor. Türkiye'nin en köklü bankalarından birisi olan İş Bankası farklı şehirlerde olan ve mülkiyetinde bulunan konutları satışa çıkarıyor. Bu konutların fiyatları ise piyasa ortalamasının altında oluyor. Bunun için de vatandaşlar kendilerine en uygun maliyetli evi buldukları an konut satın alma işlemini başlatıyorlar.

İŞ BANKASI KONUT SATIŞ İLANLARI!

İş Bankası tarafından satışa çıkarılan konutlar bankanın resmi internet sitesi üzerinden yayınlanan konut satış ilanları ile duyuruluyor. Şu anda aktif konut satış ilanları incelendiğinde Türkiye'nin farklı illerinde kelepir fiyatlarla satılık konutlar olduğu görülüyor.

İş Bankası konut satış ilanlarına göre şu anda Diyarbakır'ın Yenişehir ilçesinde 105 metrekarelik konut 110 Bin TL'den satışa çıkarıldı. Bir başka konut satış ilanına göre ise Malatya'Nın Battalgazi ilçesinde 63 metrekarelik konutun satış fiyatı olarak 85 Bin TL belirlendi.

iş bankası konut satış ilanları 1

İş Bankası tarafından satışa çıkarılan uygun fiyatlı konutlar arasında Kütahya Merkez'de bir daire de bulunuyor. 28 metrekare büyüklüğünde olan bu daire için İş Bankası 50 Bin TL fiyat belirledi. Ayrıca İş Bankası Ankara'nın Mamak ilçesinde 93 metrekarelik konutu da 185 Bin TL'lik satış fiyatı belirleyerek satılığa çıkardı. Osmaniye Kadirli'de ise 140 Bin TL'ye 61 metrekarelik konutun satışının yapılacağı duyuruldu.

iş bankası konut satış ilanları 2

İŞ BANKASI NİYE DÜŞÜK FİYATA KONUT SATIYOR?

Konut satışı yapmak İş Bankası'nın faaliyet alanında bulunmuyor. Satışa çıkarılan konutlar ise İş Bankası'nın sorunlu krediler karşılığında mülkiyetine geçen konutlardan oluşuyor. Kredilerini ödemeyen müşterilerin konutları tesis edilen ipotek gereği İş Bankası'nın mülkiyetine geçiyor.

Bu mülkiyet devri sonucunda ise İş Bankası kredilerden dolayı uğradığı zararı bu konutları satarak karşılıyor. Bundan dolayı da fiyatlar makul tutuluyor. Konutların erken satılması İş Bankası'nın zararlarını erken karşılaması anlamına geliyor.

SONRAKİ HABER