İş Bankası'ndan KDV'siz Konut Satışı! Türkiye'nin Farkı İllerinde 45 Bin TL'ye, 50 Bin TL'ye, 92 Bin TL'ye Satılık Evler

İş Bankası, Türkiye'nin farklı illerinde KDV'siz uygun fiyatla konut satışı yapmaya devam ediyor. İş Bankası'ndan satılık 100 Bin TL altı konutların listesi...

Emlak Haberleri 04.12.2021 - 20:57 04.12.2021 - 20:57 Engin Uzunoğlu

Konut fiyatlarının oldukça yükselmesi ev sahibi olmak isteyenleri kara karar düşündürmeye devam ediyor. Bugün ailesinin yaşayacağı bir ev satın almak isteyenlerin en az 400 Bin TL'yi gözden çıkarmaları gerekiyor. Bunun için de ev satın almak isteyenler ucuz konut arayışında bulunuyorlar. Emlak piyasasında ucuz konut bulmanın imkanı kalmayan bu dönemde uygun fiyatlı evlerin adresi ise bankalar oluyor. 

İŞ BANKASI UCUZ KONUT SATIYOR!

İş Bankası da ucuz konut satışı yapan bankalar arasında yer alıyor. Sorunlu kredilerden dolayı banka mülkiyetine geçen konutlar kısa sürede paraya çevrilebilmesi için uygun fiyatlarla satışa çıkarılıyor. Bir tür ihale ile yapılan satışlardan dolayı da konut fiyatları oldukça makul tutuluyor. Konutları satın almak için teklif veren vatandaşlar konut fiyatlarının bir miktar artmasına neden oluyorlar. Ancak en yüksek teklifin sahibi vatandaş belirli bir sürenin ardından o konutu satın almaya hak kazanıyorlar. 

İŞ BANKASI KONUT SATIŞINDA KDV ÖDENMİYOR

İş Bankası'nın satışa çıkarıp sattığı konutların satış işleminin KDV'den muaf olduğu bildirildi. bu şekilde vatandaşlar uygun fiyatla konut satın alma imkanı buluyorlar. Emlak piyasasından konut satın almak isteyen vatandaşlar bu KDV ödemesini yapmak durumunda kalıyorlar. Özellikle 150 metrekareden büyük evlerde çok önemli bir maliyet ucuzlaması imkanı tanıyan İş Bankası bu avantajlar eşliğinde vatandaşları ev sahibi yapıyorlar.

İŞ BANKASI'NDAN SATILIK KELEPİR KONUTLAR

İş Bankası, Türkiye'nin farklı illerinde konut satışı yapıyor. Şu anda İş Bankası konut satış ilanlarına göre Türkiye'nin farklı illerinde bulunan 100 Bin TL altında çok sayıda ev satışa sunuldu. 

İş Bankası'nın verdiği bilgilere göre Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde 117 metrekarelik konut 95 Bin TL'ye satışa çıkarıldı. Bir başka konut satış ilanına göre ise Kırıkkale Merkez'de bulunan 101 metrekarelik konut da 50 Bin TL'den satılıyor. Ayrıca Kırıkkale'nin Yahşihan ilçesinde bulunan 100 metrekarelik konut da 92 Bin TL'den satılıyor.

iş bankası konut satışı 1

İş Bankası konut satış ilanları üzerinden verilen bilgilere göre Ankara'nın Beypazarı ilçesinde 113 metrekarelik konut 100 bin TL'ye satılıyor. Şanlıurfa'nın Haliliye ilçesinde ise 71 metrekarelik konut için İş Bankası 85 Bin TL fiyat belirledi. Diyarbakır'ın Yenişehir ilçesinde ise 100 metrekare konut 100 Bin TL'ye, Mardin Kızıltepe'de ise 47 metrekare konut 45 Bin TL'ye satışa sunuldu. Siirt'in Kurtalan ilçesinde ise 155 metrekarelik konut 100 Bin TL'ye satışa çıkarıldı. 

iş bankası konut satışı 2

İŞ BANKASI'NDAN KONUT NASIL SATIN ALINIR?

İş Bankası'nın gayrimenkul satış sitesi üzerinden konut satış ilanları yayınlanmaktadır. Bu ilanlardan birisine teklif vermek isteyenler en yakın İş Bankası şubesine başvurarak işlemleri başlatırlar. Teminat ödemesini yapan müşterilere İş Bankası bir kullanıcı adı ve şifre vererek sisteme girmelerine izin verir. Bu şekilde İş Bankası'nın satıştaki konutlarına teklif verilir. Bu teklifler belirli bir sürenin ardından sona erdirilir. En yüksek teklifin sahibi ise konutu satın almaya hak kazanır.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@