Isparta'da Arazi Anlaşmazlığı Kavgası Bayram Dinlemedi, Kan Döküldü!

Isparta'nın Eğirdir ilçesine bağlı olan Balkan köyü Musluklar mevkisindeki ormanlık alanda arazi anlaşmazlığı nedeni ile başlayan tartışma büyüyerek kavgaya dönüştü. Bayramın 1. günü yaşanan kavgada taraflardan biri yanında getirdiği av tüfeği ile kavga ettiği kişilere ateş açarken kurşunların vücuduna isabet ettiği 1 kişi öldü, 1 kişi yaralandı.

Isparta'da Arazi Anlaşmazlığı Kavgası Bayram Dinlemedi, Kan Döküldü!

Isparta'da yaşayan iki arkadaş arasında iddialara göre arazi anlaşmazlığı nedeni ile tartışma yaşandı. Daha önce de aralarında arazi anlaşmazlığı nedeni ile tartışma yaşanan ve husumet oluştuğu belirtilen taraflar bayramın birinci günü Isparta'nın Eğirdir ilçesine bağlı olan Balkan köyü Musluklar mevkisindeki ormanlık alanda karşılaştı.

Arazi anlaşmazlığı nedeni ile 2 taraf bir kere daha karşı karşıya gelirken tartışma kısa sürede büyüyerek kavgaya dönüştü. Kavganın alevlenmesi üzerine 29 yaşındaki İ.A. yanında getirdiği av tüfeği ile tartışma yaşadığı arkadaşı M.A. ile yanında bulunan M.Ş.'ye ateş açtı.

KÖY MUHTARINI ARAYARAK CİNAYETİ HABER VERDİ!

Tartışmanın ardından av tüfeği ile iki kişiye ateş açan İ.A. panik ile olay yerinden kaçtı. Olay yerinden uzaklaştıktan sonra köyün muhtarını arayan genç adam iki kişiyi öldürdüğünü belirterek muhtardan güvenlik güçlerine haber vermesini istedi. Muhtar durumu hemen Jandarma ekiplerine ve sağlık görevlilerine haber verdi.

İhbar üzerine olay yerine hareket eden Jandarma kuvvetleri bölgede geniş çaplı güvenlik önlemleri alırken 112 sağlık ekibi tarafından yapılan ilk müdahalede arkadaşının silahından çıkan kurşunlara hedef olan M.A.'nın olay yerinde hayatını kaybettiği belirlendi. Olay yerinde bulunan diğer yaralı M.Ş.'ye ise ilk müdahale yapıldıktan sonra Süleyman Demirel Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'ne kaldırıldı.

Yaşanan olayın ardından açıklama yapan köy muhtarı ise tarafların arasında daha önceden de benzer sorunlarla kavga yaşandığını ve bu nedenle husumet bulunduğunu belirterek bayramda köylerinde böyle bir olay yaşanması nedeni ile çok üzgün olduklarını söyledi.

SONRAKİ HABER