İstanbul 3. Havalimanı İsmi 29 Ekim Tarihinde Açıklanacak!

Türkiye'nin mega projeleri arasında yer alan ve havacılık sektöründe ülkemize sınıf atlatacak olan İstanbul 3. Havalimanı açılışı için geri sayım başladı.

Emlak Haberleri 07.09.2018 - 09:08 15.07.2021 - 00:20 Serhat Karaman

Türkiye'nin mega projeleri arasında yer alan ve havacılık sektöründe ülkemize sınıf atlatacak olan İstanbul 3. Havalimanı açılışı için geri sayım başladı.

Yeni İstanbul Havalimanı birinci etabı 29 Ekim 2018 tarihinde düzenlenecek olan görkemli bir törenle açılacak. Ancak projenin ismi hala ilan edilmedi. Diğer projelerde ismin açılış töreninde önce ilan edilmesine rağmen İstanbul 3. Havalimanı isminin hala açıklanmaması daha fazla merak uyandırmaya devam ediyor. Açılış Töreninde İsmi İlan Edilecek Ortaya atılan son iddia ise şimdiye kadar İstanbul Yeni Havalimanı ve İstanbul 3. Havalimanı adı ile anılan havalimanının adının açılış töreninde Başkan Erdoğan tarafından ilan edileceği yönünde. Konu hakkında büyük tartışmalara rağmen isim şu ana kadar açıklanmamıştı. Vatandaşların bir bölümü Atatürk Havalimanı kapatılarak buraya taşınacağı için bu havalimanının adının yine Atatürk Havalimanı olması gerektiğini savunurken bir kısım vatandaş ise yeni bir isim verilmesini istiyor. Anket Düzenlenmedi Böyle tartışmalı konularda daha önce anket düzenlemeyi benimseyen hükümet kanadı ise yeni havalimanı ismi anketi açmadı. Seçimlerden önce özel bir televizyon kanalındaki programa katılan Başkan Erdoğan konu hakkında "Atatürk Havalimanı, İstanbul'da vardı.Birçok yerde de zaten var. Şimdi olmayanı buraya vermek herhalde çok daha isabetli olur ve yeni yeni bazı isimlerle temayüz etmekte de fayda var. Bu noktada sabırlı olmakta yine ben fayda var diye düşünüyorum. Çünkü biz her işimizi istişare ile yaparız ve istişare bizim en önemli metodumuzdur.Millete danışılabilir veya bizim üst düzey bir istişare kurulu oluştururuz orada bu işin istişaresini yaparız. İlla her şeyde kamuoyuna, millete gitmek, her konuda doğru olmayabilir. Çünkü bu parti rastgele bir siyasi parti değil. Üst düzey istişari kurulları var. Bu kurullarda bunu olgunlaştırıp adımı da atabiliriz." diyerek isim konusunda anket yapmayacaklarını kesin bir dille açıklamıştı. Sizce açılacak olan yeni havalimanı ismi ne olmalı? Değerli yorumlarınızı bekliyoruz...Emlak365.comNOT: BU HABERİN İZİNSİZ, AKTİF LİNK VERİLMEDEN, BİR BÖLÜMÜNÜN ALINMASI VEYA TAMAMININ KOPYANIP KULLANILMASI DURUMUNDA HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILACAKTIR…"


Gelişmelerden Haberdar Olun

@