İstanbul 3. Havalimanı İsmi İçin Tartışmalar Yeniden Alevlendi!

29 Ekim 2018 tarihinde düzenlenecek olan görkemli bir törenle açılması beklenen İstanbul 3. Havalimanı açılış için geri sayıma devam ederken hava limanının ismi için yeniden tartışmalar başladı. 

Emlak Haberleri 30.05.2018 - 11:56 15.07.2021 - 00:21 Serhat Karaman

29 Ekim 2018 tarihinde düzenlenecek olan görkemli bir törenle açılması beklenen İstanbul 3. Havalimanı açılış için geri sayıma devam ederken hava limanının ismi için yeniden tartışmalar başladı. 

Twitter'da TT Oldu Twitter kullanıcıları tarafından başlatılan #AdıAtatürkOlsun etiketi kısa sürede binlerce kez paylaşılarak TT listesine girdi. Kullanıcıların büyük bir bölümü havalimanının yerinin değiştiğini bu nedenle adının aynı kalmasını savundu.Hatırlanacağı üzere daha önce İstanbul 3. havalimanı ismi anketi oluşturulmuş ve vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılaşılmıştı. Ancak kısa sürede anketin İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından açılmadığı ortaya çıkmış, konu hakkında açıklamalarda bulunan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan projenin isminin anket ile belirlenmeyeceğini duyurmuştu.İstanbul'daki Yeni Havalimanı Adı Açılışta İlan Edilecek Yeni havalimanı ismi ile ilgili olarak Ulaştırma Bakanlığı hiçbir açıklama da bulunmazken projenin isminin açılış töreninde ilan edileceği daha önce Bakan Arslan tarafından duyurulmuştu. Aradan geçen uzun zaman içerisinde İstanbul 3. Havalimanı ismi için çok sayıda iddia ortaya atılırken havalimanının adının Recep Tayyip Erdoğan Havalimanı olacağı da iddia edilmişti.Twitter üzerinden bugün başlatılan TT etkinliği ise büyük bir kesimin havalimanının isminin değiştirilmesine gerekmediği yönünde görüş bildirdiğini gözler önüne seriyor. Açılış törenine sayılı günler kala Türkiye merakla projenin adının açıklanmasını beklerken Atatürk Havalimanı adı değişiyor iddialarının gerçeği yansıtıp yansıtmadığı açılış gününde belli olacak. Kaynak: emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@