İstanbul Bağcılar'da Komşular Arasındaki Çamaşır Asma Kavgasında Silahlar Konuştu

İstanbul'un Bağcılar ilçesinde komşular arasında çıkan çamaşır asma kavgasında kan aktı. Gerçekleşen olayla bir kişi silahla vurularak yaralandı.

Emlak Haberleri 05.01.2022 - 02:01 05.01.2022 - 02:01 Engin Uzunoğlu

İstanbul'da Bağcılar ilçesinde bulunan Mahmutbey Mahallesi 2436 Sokak'ta komşular birbirine girdi. Aynı apartmanda oturan komşular çamaşır asma meselesi yüzünde karşı karşıya geldiler. İki komşu arasında yaşanan bu tartışmaya akrabalar da karışınca olay büyüdü. Yumruk yumruğa kavgaya dönüşen olayda taraflar silahlarına davranırken silahların ateşlenmesi ile de bir kişi yaralandı.

ÇAMAŞIR ASMA TARTIŞMASI SİLAHLI KAVGAYA DÖNÜŞTÜ

Komşular arasında çıkan tartışmanın silahlı kavgaya dönüşmesi ve bu silahlı kavganın neticesinde de bir kişinin ayağından yaralanması ile büyük bir panik meydana geldi. Taraflar yaralanma olayının gerçekleşmesinin ardından kaçışmaya başladılar. Diğer komşular ise olayın çok daha büyümesi ihtimalinden endişe ederek emniyet birimlerine ihbarda bulundular. 

KAVGAYA KARIŞANLAR POLİSİ GÖRÜNCE KAÇTILAR

Polis ekipleri ile sağlık ekipleri olay yerine intikal edince taraflar olay yerinden kaçtılar. Silahlı yaralamayı gerçekleştiren şüphelilerin de kaçması ile olayın ateşi durulurken komşular arasındaki münakaşa sona ermedi. Sözlü tartışma şeklind edevam eden olay sırasında sağlık ekipleri ayağından vurulan şahsa ilk müdahaleyi yaptılar. Ardından ise yaralı vatandaşın tedavisine devam edebilmek amacıyla sağlık ekipleri hastaneye sevk edilmesini sağladılar. 

OLAYLA ALAKALI OLARAK SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Olayla alakalı olarak polis ekipleri soruşturma başlattılar. Silahlı yaralamayı gerçekleştiren şahıs başta olmak üzere kavgaya karışan şüphelilerin yakalanması için çalışma başlatıldı. 

Öte yandan kavganın çıkmasına neden olan iki komşunun daha önce de çamaşır asma konusunda anlaşmazlık yaşadıkları ve tartıştıkları bildirildi. Komşusunun astığı çamaşırdan zarar gördüğünü bildiren diğer komşu bu uyarılara rağmen çamaşır asmaya devam edince olaylar büyüdü. Apartmanlarda balkona çamaşır asma konusunda belirli bir düzen olsa da apartmanın cidid bir yönetim şemasının olmaması olayların silahlı kavgaya dönüşmesine neden olduğu bildirildi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@