İstanbul Boğazı’ndaki tek ada görenleri şaşkına çeviriyor!

İstanbul Boğazı’ndaki tek ada olma özelliği ile dikkatleri üzerine çeken Galatasaray Adası’nın son durumu herkesi şaşırttı.

EMLAK HABERLERİ 26.08.2019 - 22:00 15.07.2021 - 00:14 Emlak 365

İstanbul Boğazı’ndaki tek ada olma özelliği ile dikkatleri üzerine çeken Galatasaray Adası’nın son durumu herkesi şaşırttı.

Türkiye’de bir çok yapı çeşitli sıkıntılardan dolayı atıl duruma düşüyor. Kimi yapılar ise bazı hukuki süreçlerden dolayı haczedilerek enkaz halini alıyor. Türkiye’nin en önemli şehirlerinin başında gelen İstanbul’da Boğaz’a bakanları  kahreden bir görüntü görenleri şaşkına çeviriyor.GALATASARAY ADASI GÖRENLERİ ŞAŞIRTIYOR!Galatasaray’da 2 yıl 8 ay başkanlık yapan Dursun Özbek’in 8 milyon lira alacağı için haczettirdiği, yaklaşık 2 sene önce imara aykırı yapılaşmadan dolayı kaçak yapıları yıkılarak enkaz haline gelen Kuruçeşme açıklarında bulunan Galatasaray Adası’nın son durumu görenleri şaşırttı.23 Mayıs 2015 ile 20 Ocak 2018 arasında 2 yıl 8 ay Türkiye Süper Lig’te milyonlarca taraftara sahip olan Galatasaray’da başkanlık görevini gerçekleştiren Dursun Özbek, geçtiğimiz hafta Galatasaray’dan  alacakları için haciz işlemi başlamıştı.

ÖZBEK’İN ALACAKLARI İÇİN HACZEDİLDİ!Galatasaray’da başkanlık görevi yapan Özbek, adına açıklama yapan avukatı Salih Çelen Dursun Özbek’in alacakları için icra takibi başlattığı 8 milyon liralık alacağı hacze çevirmiş, kulübün bazı tapulu gayrimenkullerine, ortağı olduğu şirketlerdeki hisselerine, basketbol ve voleybol federasyonlarından alacağı paralara ve emlak konut gelirlerine haciz konulmuştu.Dursun Özbek’in alacakları için Galatasaray için yapılan ve imara aykırı yapılaşmadan dolayı kaçak yapıların yıkıldığı Galatasaray Adası’da haczedilen gayrimenkuller arasında olduğu ortaya çıkmıştı.MECBUR KALDIĞIM İÇİNGalatasaray Adası’nın haczedildiğini ortaya çıkmasından sonra bir çok isim tepki göstermiş ve Dursun Özbek’in bazı önde gelen isimleri arayarak, “Mecbur kaldığım için bu girişimde bulundum. Haciz işlemlerini durdurmaya hazırım. Ben bu kulübün başkanlığını yaptım ve asla Galatasaray’a zarar vermek istemem. Ancak kulüpten verilen sözlerin tutulmadığı da bir gerçek” dediği iddia edilmişti. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@