İstanbul Çekmeköy Belediyesi 21 Bin Metrekarelik Arsayı İhaleyle Satışa Çıkardı!

İstanbul Çekmeköy Belediye Başkanlığı arsa satış duyurusu yaptı. 21 Bin metrekare büyüklüğündeki arsa belediye tarafından ihaleyle satılıyor.

Emlak Haberleri 11.05.2022 - 02:13 11.05.2022 - 02:13 Engin Uzunoğlu

Türkiye’de belediyelerin mülkiyetlerinde bulunan taşınmazların ihale ile satışına aralıksız devam ediliyor. Belediyeler sahip oldukları bazı arazileri gerek imar faaliyetleri gerekse de ihtiyaçtan dolayı satışa çıkarabiliyorlar. Böylelikle elde edilen gelirler belediyelere ciddi kaynaklar yaratabiliyor. Bu gelirler de belediyelerin diğer hizmetlerine finansman desteği sağlayabiliyor. Satılan taşınmazları alanlar ise önemli bir gayrimenkul yatırımı yaparak karşılıklı fayda sağlanmış oluyor. 

ÇEKMEKÖY BELEDİYESİ’NDEN SATILIK ARSA

İstanbul Çekmeköy Belediyesi tarafından yayınlanan resmi ilana göre belediye mülkiyetinde olan bir arsa satışa çıkarıldı. İlçede Hüseyinli Mahallesi’nde bulunan arsanın 21.175 metrekare büyüklüğünde olduğu bildirildi. İmar planında Ekolojik Turizm Alanı görülen arsanın satışı ihale yoluyla yapılacak. İhale için muhammen bedel ve geçici teminat bedeli Çekmeköy Belediyesi tarafından belirlendi.

Çekmeköy Belediyesi satışa çıkardığı arsa için 26 Milyon 468 Bin 837 TL tutarında muhammen bedel açıkladı. İhaleye katılmak ve teklif sunmak için katılımcıların ödemeleri gereken geçici teminat bedelinin 794.065 TL olduğu bildirildi.

İHALE NE ZAMAN, NASIL YAPILACAK?

İstanbul Çekmeköy Belediyesi tarafından satışa çıkarılan arsanın satışı için ihalenin 2 Haziran 2022’de saat 11:00’da yapılacağı bildirildi. Bu ihalenin 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu hükümleri gereği kapalı teklif usulü ile yapılacağı bildirildi. Katılımcı gerçek veya tüzel kişiler ihale tekliflerini kapalı olarak bildirecekler. 

İhaleye katılmak isteyenler ihale şartnamesini almaları gerekecek. İhale şartnamesi Çekmeköy Belediyesi Emlak ve İstimlak Müdürlüğünden 1.000 TL karşılığında satın alınabilecek. 

İhaleye katılarak en yüksek teklifi veren katılımcının ihaleyi kazandığına dair kesin ihale kararının kendisine tebliğ tarihinden itibaren 15 takvim günü içinde ihale bedeli ile arsanın devrine dair her türlü resim, vergi, harç ve diğer giderleri ödemeleri gerektiği açıklandı.

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@