İstanbul, Denizli, Antalya'da Kamudan Kiralık Dükkanlar

3 kentte yer alan ve belediyeye ait olan işyerleri kiralanacak. İstanbul için 49, Antalya için 9 ve Denizli için toplam 27 işyeri kiraya verilecek.

Emlak Haberleri 01.09.2021 - 11:39 01.09.2021 - 11:40 Mustafa KARAGÖZ

Kendi işini kurmak yada yatırım amacıyla beldiye dükkanlarını kiralamak isteyenler için başvuru süreci devam eden 3 duyuru bulunuyor. Türkiye'nin farklı il ve ilçelerinde yer alan duyurular arasında yer alan 3 kentin ilanını bir araya getirdik. 

İstanbul'da metro hattında yer alan dükkanlar için yayımlanan kiralık duyurusunun yanında Denizli Pamukkale Belediyesi'ne ait ve Antalya Manavgat Belediyesine ait işyeri kiralama duyurusu bulunuyor. İte bu duyurulara dair detaylar. 

İSTANBUL METRO HATTI DÜKKANLARI

İlan edilen duyuruda, Metro İstanbul’un işletmesini üstlendiği raylı sistem hatlarımızda yer alan dükkanların kiralanacağı açıklandı. Duyuruda 22 grup ve 49 ayrı noktada olan işyerlerinin 2024 yılına kadar kiralama işlemleri gerçekleştirilecek. İhale 7 Eylül tarihinde düzenlenecek olup başvurular ise ihale tarihine kadar alınacak.

1. grupta yer alan işyerleri aylık 48.600 bin TL muhammen bedelle ihaleye çıkarıldı. 2. grup için 45.000 TL, 3. grup için 22.500 TL muhammen bedel belirlendi. İhaleye başvuru yapacaklar Metro İstanbul San. ve Tic. A.Ş. Yavuz Selim Mahallesi, Metro Sokak No:3 34220 İhale ve Sözleşmeler Şefliği Esenler/İSTANBUL adresinden başvurularını yapacaklar. 

PAMUKKALE'DE 27 DÜKKAN KİRALANACAK

Denizli Pamukkale Belediyesi tarafından yayımlanan duyuruda ise 27 farklı özellikteki dükkanın kiralanacağı açıklandı. Aylık 570 TL, 530 TL, 784 TL, 135 TL gibi muhammen bedellerle kiralık ilanına çıkarılan işyerleri için başvuru yapacak olanlar 15 Eylül tarihine kadar başvurularını tamamlayacaklar.

Başvuru işlemleri için öncelikle belediyeden şartname alacak olan istekliler her bir dükkan için ayrı ayrı bildirilen geçici teminat bedelini ödeyecekler. Ardından şartnamede yer alan başvuru evraklarını toplayacak olan vatandaşlar yine belediyeye başvurularını yapacaklar. İhale hakkında bilgi ve ihale şartnamesi mesai saatleri içinde, Emlak ve İstimlak Müdürlüğünden ücretsiz olarak görülebilir veya alınabilir.

MANAVGAT 9 İŞYERİ KİRALAMA İHALESİ

Manavgat Belediye Başkanlığı'da müşterilerine hizmet dağıtım noktası, yapı, büfe, balık satış ünitesi kiralayacak. 3 yıl süre için kiralama yapacak olan belediye başkanlığı hizmet dağıtım noktası için 540 bin TL muhammen bedel belirlemiş durumda. Diğer işyerleir için 39.600 TL, 19.800 TL ve 93.600 TL gibi rakamlar belirlendi. Manavgat Belediyesi Side Ek Hizmet Binasında bulunan Emlak ve İstimlâk Müdürlüğü'den ihale şartnamesi alınabilecek. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@