İstanbul Fatih'te ilçe belediyeye ait iki daire satılacak! Muhammen bedeller açıklandı

İstanbul Fatih Belediyesi iki adet 70 m2 büyüklüğe sahip konutu satışa çıkardı. Belediye başkanlığı duyurusunda konutlar için 1 milyon 250 bin TL muhammen bedel belirlendiğini açıkladı.

Emlak Haberleri 11.05.2022 - 15:25 11.05.2022 - 15:25 Mustafa Karagöz

Emlak365.com -  Belediye başkanlığı hazırladığı konut satış duyurusunda "Fatih- Akşemsettin Mahallesi, 2068 ada 33 parselde bulunan Başkanlığımıza ait 2 adet Bağımsız Bölüm 2886 sayılı yasa gereğince ve şartnamesi uyarınca Açık Teklif Usulü ile tek tek olmak üzere Fatih Belediyesi Belediye Encümenince yapılacak ihale ile satılacaktır." açıklamasında bulundu. 

Belediyeden ihale ile konut almak isteyenler için detayları ilan eden beledi başkanlığı, konutların yapısal özellikleri ile ihaleye katılacak olan isteklilerin kaç TL muhammen bedel üzerinden teklif vereceklerini ilan etti. 

BELEDİYEDEN SATILIK İKİNCİ EL KONUT

Belediye başkanlığı konutların Fatih İlçesi Akşemsettin Mahallesinde yer aldığını duyurdu. Satışa çıkarılan konutlardan bir tanesi 70 m2 diğer ise 74 m2 büyüklükte. 70 m2 ve 2+1 şeklinde olan daire 1 milyon 250 bin TL muhammen bedel üzerinden satılacak. 74 m2 büyüklüğe sahip olan ikinci konut ise 1 milyon 300 bin TL değerinde. İkinci konutta 2+1 şeklinde. 

fatih belediyesi konut satışı

Tabloda yer alan geçici teminat bedeli başvuru aşamasında ödenmesi gereken ücret. Bu ödeme yapılarak başvurular tamamlanacak. Ödemeler geçici olacak yapılacak. Detaylar belediyeden öğrenilebilir. 

FATİH BELEDİYESİ BAŞVURULARI ALMAYA BAŞLADI

Belediye başkanlığı söz konusu daireler için başvuruları almaya başladı. 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu Uyarınca Açık Teklif Usulü satılacak konutlar için istekliler 25 Mayıs tarihi saat 09.30'da Fatih Belediyesi Belediye Encümenince yapılacak ihale ile satılacak. İhale başvuru adresi ise Fatih Belediyesi Emlak-İstimlâk Müdürlüğü olarak açıklandı. Bu adresten 2000 TL karşılığında alınacak şartnameye göre başvurular tamamlanacak. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@