İstanbul Finans Merkezi İçin Yabancı Yatırımcılar Sırada!

Türkiye'nin en önemli projelerinden biri olan İstanbul Finans Merkezi projesi için yabancı yatırımcıların yoğun ilgisinin sürdüğü açıklandı. Detaylar haberimizde!

EMLAK HABERLERİ 27.05.2019 - 18:30 15.07.2021 - 00:15 SERHATMEDYA

Türkiye'nin en önemli projelerinden biri olan İstanbul Finans Merkezi projesi için yabancı yatırımcıların yoğun ilgisinin sürdüğü açıklandı. Detaylar haberimizde!

Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi Başkanı Prof. Dr. Göksel Aşan büyük bir merakla beklenen İstanbul Finans Merkezi projesi hakkında yeni açıklamada bulundu. Aşan yapmış olduğu açıklamasında "İstanbul Finans Merkezi için Orta Doğu ve Londra'dan ciddi talep var" diyerek yabancıların ilgisini gözler önüne serdi. İstanbul Finans Merkezi Projesi Nerede Yapılıyor?Uluslararası İstanbul Finans Merkezi projesi 690 bin metrekarelik dev bir alanda gerçekleştiriliyor. Biri 52 katlı diğeri ise 36 katlı iki kuleden oluşan dev proje İstanbul'da Ümraniye'de yer alıyor. İstanbul'un can damarı olarak kabul edilen E-5 yolu ile TEM otoyollarının kesiştiği yerde bulunuyor. Toplamda 2 milyar dolarlık dev bir yatırım ile hayata geçirilecek olan İstanbul Uluslararası Finansal Merkezi projesi Türkiye'nin ihtiyaç duyduğu finans merkezi olmasının yanı sıra tüm dünyada da ülkemize büyük bir prestij kazandıracak. İstanbul Finans Merkezi Ne Zaman Tamamlanacak?Projenin en geç 2020 yılında tamamlanıp hizmete girmesi amaçlanıyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından açıklanan yeni 100 günlük eylem planı içerisinde yer alan İstanbul Uluslararası Finans Merkezi projesine en geç 100 gün içerisinde başlanacak. Ataşehir Finans Merkezi projesi için 100 günlük süre zarfında start verilecek. Yani İstanbul Finans Merkezi 2018 içerisinde start alacak ve 2 sene içerisinde büyük bir hızla tamamlanacak ve hizmet vermeye başlayacak. Finans Merkezi hizmet vermeye başladığı anda 150 bin kişiye istihdam kaynağı sağlayacak. Hem İstanbul'a uluslararası arenada prestij kazandıracak hem de 150 bin kişilik dev bir istihdam kaynağı sağlayacak. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@