İstanbul'da Deprem Oldu, Dask Başvurusu Rekor Kırdı!

Zorunlu Deprem Sigortası DASK başvurusu dün yaşanan deprem sonrasında başvuru rekoru kırdı. Bazı sigorta şirketlerinin ise deprem riski yükseldiği için DASK başvurusu kabul etmedikleri iddia edildi. Detaylar haberimizde!

Emlak Haberleri 27.09.2019 - 10:25 15.07.2021 - 00:13 Emlak 365

Zorunlu Deprem Sigortası DASK başvurusu dün yaşanan deprem sonrasında başvuru rekoru kırdı. Bazı sigorta şirketlerinin ise deprem riski yükseldiği için DASK başvurusu kabul etmedikleri iddia edildi. Detaylar haberimizde!

Adı zorunlu olmasına rağmen ne yazık ki pek çok kişinin yaptırmadığı Zorunlu Deprem Sigortası DASK yaşanabilecek doğal afetlerde vatandaşın maddi zararını karşılaması açısından büyük önem taşıyor. Dün İstanbul'da yaşanan 5.8 şiddetindeki depremin ardından pek çok vatandaşın DASK başvurusu yapmak üzere sigorta şirketlerine başvuruda bulunduğu ortaya çıktı. DASK Poliçesi Satışı Yüzde 30 Arttı! HaberTürk Gazetesi Yazarı Rahim Ak tarafından yapılan habere göre dün yaşanan 5,8 şiddetindeki depremin ardından sigorta şirketlerinde öğleden sonra DASK poliçesi satışı bir anda yüzde 30 oranında artış gösterdi. Riskin yükselmesi üzerine bazı sigorta şirtetlerinin DASK poliçesi yapmadığı iddiası ile şikayetler gelmeye başladı. Qick Sigorta Genel Müdürü Ahmet Yaşar konu hakkında yapmış olduğu açıklamasında "Vatandaşlar her zaman olduğu gibi risk gerçekleştikten sonra önlem almaya çalışıyorlar. Deprem Türkiye’nin gerçeği. Vatandaşlar deprem sigortalarını vakit geçirmeden yaptırsınlar" diyerek deprem sigortasının önemine vurgu yaptı. Dask Poliçe Zorunlu Sigorta Fiyatı 77 Liradan Başlıyor! Zorunlu olmasına rağmen Türkiye'de yer alan binaların sadece yüzde 52,4'lük bölümünün DASK poliçesi bulunurken toplamda 9,2 milyon hane depreme karşı güvence altına alınmış durumda. Yüzde 47,6 gibi büyük bir orandaki taşınmazın deprem sigortası olmaması ise büyük endişe yaratıyor. Vatandaşlar tarafından dün yapılan yoğun başvuru sonrasında deprem riski yükseldiği için pek çok sigorta şirketinin DASK poliçesi satmayı durdurduğu iddia edildi. Şu anda geçerli olan fiyatlara göre en düşük DASK poliçesi fiyatı 77 liradan başlıyor. 

Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@