İstanbul'da Ev Sahibi Silahla Ev Basıp Evden Çıkmayan Kiracısını Rehin Aldı!

İstanbul Üsküdar’da bir ev sahibi evden çıkmayan kiracısının evini basarak kiracıyı silahla rehin aldı. Öfkeli ev sahibi polis tarafından gözaltına alınırken mahkeme tutuklama kararı verdi.

İstanbul'da Ev Sahibi Silahla Ev Basıp Evden Çıkmayan Kiracısını Rehin Aldı!

Son dönemlerde oldukça artan ev sahibi ve kiracı kavgalarından bir örneği İstanbul’un Üsküdar ilçesinde meydana geldi. Bir süre önce içerisinde kiracı olan bir ev satın alan Ü.Ç. kiracı Y.Z.Ö. ile görüşerek okullar kapandıktan sonra 1 Temmuz’a kadar evden çıkmasını istedi. Ancak kiracı ev sahibinin bu isteğini yerine getirmedi. İddialara göre ev sahibi gece geç saatte kiracının oturduğu evi gözlemeye başladı.

KİRACIYI REHİN ALDI

Giriş katta bulunan evin camına vuran ev sahibi kiracısının cama çıkması üzerine küfürler ederek kendisini içeriye almasını istedi. Kiracının balkon kapısını aralaması ile evin içine dalan ev sahibi yanında getirdiği silahı çıkardı. Namluya mermi veren ev sahibi silahı kiracısına ve o sırada evde bulunan kiracının arkadaşlarına doğrulttu. Kiracıya neden evden çıkmadığını soran ev sahibinin öfkesi her geçen dakika daha da arttı.

EVDEN KAÇTILAR

Silahını kiracısına doğrultan ev sahibi onu öldüreceğini söylemesi ile kiracı ne yapacağını şaşırdı. Ev sahibine yapmaması için yalvaran kiracı ev sahibini ikna etti. Ancak kiracısına üç gün süre veren ev sahibi tehditlerini sürdürdü. Kiracıyı bacağından vuracağını söyleyip ev sahibi evden çıktı. Kiracı ve arkadaşları ise hemen evden ayrılıp binanın çatı katına çıktılar. Bu sırada da polise ihbarda bulundular.

EV SAHİBİ TUTUKLANDI

Ev sahibi kısa bir süre sonra eve yeniden geri döndü. Evin camlarını kıran ev sahibi yeniden eve girmeye çalıştı. Bu sırada olay yerine polis ekipleri geldi. Elinde silah ile eve girmeye çalışan ev sahibi polisler tarafından engellenerek gözaltına alındı. Emniyete götürülen ev sahibinin elindeki silah ruhsatlı çıktı. İlk sorgusunun ardından adliyeye sevk edilen ev sahibi çıkarıldığı mahkemece silahlı tehdit, konut dokunulmazlığının ihaleli, ve mala zarar verme suçlarından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Emlak365.com