İstanbul'un Toplam Konut Stoku Rakamı Açıklandı!

İstanbul'da ilçelere göre toplam konut stoku sayısı rakamları açıklandı. Açıklanan rakamlara İstanbul'da satışa hazır olarak bekleyen konut stoku sayısı 252 bin 353 adet olarak belirlenirken, konut stoku oranı yüzde 4 ve ortalama konut pazarlama süresi 68 gün olarak gerçekleşti.İSTANBUL'UN KONUT STOKU EN YÜKSEK VE EN DÜŞÜK OLAN İLÇELERİ HANGİLERİ?İstanbul'un toplam konut stoku 252 bin 353 adet olarak açıklanırken İstanbul'un konut stok oranı en yüksek olan ilçeleri Esenyurt, Kadıköy, Beylikdüzü,

İstanbul'un Toplam Konut Stoku Rakamı Açıklandı!

İstanbul'da ilçelere göre toplam konut stoku sayısı rakamları açıklandı. Açıklanan rakamlara İstanbul'da satışa hazır olarak bekleyen konut stoku sayısı 252 bin 353 adet olarak belirlenirken, konut stoku oranı yüzde 4 ve ortalama konut pazarlama süresi 68 gün olarak gerçekleşti.

İSTANBUL'UN KONUT STOKU EN YÜKSEK VE EN DÜŞÜK OLAN İLÇELERİ HANGİLERİ?

İstanbul'un toplam konut stoku 252 bin 353 adet olarak açıklanırken İstanbul'un konut stok oranı en yüksek olan ilçeleri Esenyurt, Kadıköy, Beylikdüzü, Maltepe ve Bahçelievler olarak belirlendi.

Konut stok adetleri incelendiğinde stok oranı en düşük olan ilçeler ise Eyüpsultan, Beykoz, Şile, Çatalca ve Adalar olarak sıralandı.

Esenyurt’ta satılmayı bekleyen 18 bin 910 adet konut stoku bulunurken bu rakam Kadıköy ilçesinde 17 bin 126 adet, Beylikdüzü ilçesinde 14 bin 879 adet, Maltepe ilçesinde 12 bin 983 adet, Bahçelievler ilçesinde 12 bin 069 adet, Eyüpsultan ilçesinde bin 790 adet, Beykoz ilçesinde bin 630 adet, Şile ilçesinde bin 195 adet, Çatalca ilçesinde 556 adet ve Adalar ilçesinde ise 403 adet olarak belirlendi.

Stok oranın en yüksek olduğu ilçeler arasında yer alan Beylikdüzü'nün stok oranı yüzde 10 olarak belirlenirken en düşük stok oranı yüzde 1 ile Çatalca ve Beylikdüzü oldu.