İstanbul'un Yeni Simgesi Çamlıca Kulesi İçin Sona Yaklaşıldı! Projede Son Durum Ne?

Temeli 2016 yılında atılan Çamlıca Kulesi için çalışmalar devam ederken İstanbul'un yeni simgesi olarak kabul edilen kulede sona yaklaşıldı.

EMLAK HABERLERİ 25.09.2019 - 14:25 15.07.2021 - 00:13 Emlak 365

Temeli 2016 yılında atılan Çamlıca Kulesi için çalışmalar devam ederken İstanbul'un yeni simgesi olarak kabul edilen kulede sona yaklaşıldı. Bakan Turhan proje hakkında yeni açıklamalarda bulundu.

Çamlıca Tepesi üzerinde yer alan çanak antenlerin yarattığı görüntü kirliliğini ortadan kaldırmak amacı ile 2016 yılında başlatılan Çamlıca Kulesi inşaatı hızla devam ediyor.Çamlıca Kulesi Yüksekliği Ne Kadar?İstanbul'un yeni simgeleri arasında yer alan Çamlıca Kulesi toplam yüksekliği 388,5 metre olacak kulenin zirvesi deniz seviyesinden yaklaşık 576,5 metre olarak belirlenmiş durummda.Kulede her biri 4,5 metre yüksekliğe sahip olan 53 kat bulunacak. Bu 53 kattan 4 katı ise yerin altında yer alacak.

Çamlıca Kulesi Neden Yapıldı, Ne İşe Yarayacak?Çamlıca tepesinde son derece büyük bir görüntü kirliliği oluşturan verici ve antenler tek bir noktaya toplanacak. Bu sayede görüntü kirliliği ortadan kaldırılacak ve kule sayesinde frekansların birleşmesi ile elektromanyetik kirliliği de sona erdirilmiş olacak.Kulede Test Çalışmaları 2019 Yıl Sonu İtibari İle BaşlayacakUlaştırma ve Alt Yapı Bakanı Cahit Turhan Çamlıca Kulesi son durumu hakkında bilgi vererek kulede test çalışmalarının 2019 yıl sonuna kadar başlayacağını duyurdu.Çamlıca Kulesindeki Antenler, Çanaklar Ne Zaman Sökülecek?Çamlıca tepesine yayılan ve son derece kötü bir görüntüye neden olan çanak antenler ise 2020 yılı itibari ile kademeli olarak kaldırılacak. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@