İzmir Büyükşehir Belediyesi Müjdeyi Verdi: Çiğli Güzeltepe Kentsel Dönüşüm Projesi Başlıyor!

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Çiğli Güzeltepe Kentsel Dönüşüm projesi için beklenen müjdeli haberi verdi.

Emlak Haberleri 13.01.2022 - 16:35 13.01.2022 - 16:35 Gülcan Özer

İzmir'de 2020 senesinde yaşanan depremin ardından gözler kentsel dönüşüm çalışmalarına çevrilmiş, belediyenin yürüttüğü çalışmalara büyük bir hız verilmişti. Ne yazık ki riskli yapı stoku sayısı yüksek olan İzmir'de yeni bir depreme hazırlık için eski binalar yıkılarak yerlerine sağlam binalar inşa edilmeye başlanması amaçlanmıştı. 

İZMİR'DE KENTSEL DÖNÜŞÜMDE SON DURUM NE, ÇİĞLİ GÜZELTEPE KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Kentsel dönüşümde Türkiye'de hiçbir şehirde olmadığı kadar sağlıklı bir ilerleme kaydettiklerini belirten İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, halktan ve vatandaştan yana çözüm stratejisti uyguladıklarını belirterek vatandaşla müteahhit arasında durduklarını söyledi. Başkan Soyer açıklamasında "İzmir'de belediye olarak biz vatandaşın hakkını müteahhide yedirmemek için bir sistem kurduk. 

Bu sistem çok da sağlam ve sağlıklı bir şekilde yürüyor. Bizler vatandaşımızın belediyeye olan güveni ile bu süreci hızlandırmak istiyoruz. Belediye olarak bizim Güzelte'de 30 dönümlük tapulu bir alanımız bulunuyordu. Biz bu alanı devretti ve kentsel dönüşüme dahil ettik. Vatandaşlarımızın menfaati için, hiçbir karşılık beklemeden bunu yaptık. 

Ben açıkça söyleyeyim, bunu Türkiye'nin hiçbir şehrinde, hiçbir belediye yapmaz. Biz son 2 senelik süreçte kentsel dönüşümü son derece hızlandırdık. İZBETON şirketimizi bu amaçla devreye soktuk. Biz sizlerin de desteği ile kentsel dönüşümü daha da hızlandıracağız. Çiğli Güzeltepe kentsel dönüşüm projemiz için bu sene sona ermeden vatandaşlarımızla uzlaşma dönemini tamamlayarak ilk startı vermek ve projemize başlamak istiyoruz. 

Bu süreçte tek bir şeyden emin olunki biz belediye olarak büyük bir iyi niyetle çalışmalarımızı sizden yana sürdürüyoruz. Sizde bize güvenin ve destek verin" dedi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@