İzmir Çiğli Güzeltepe Kentsel Dönüşüm Çalışması Başlıyor!

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer Çiğli Güzeltepe kentsel dönüşüm projesi hakkında beklenen müjdeli haberi verdi. İşte son durum!

İzmir Çiğli Güzeltepe Kentsel Dönüşüm Çalışması Başlıyor!

İzmir'de yaşanan deprem sonrasında kentsel dönüşüm projeleri hızlanmaya devam ederken konu hakkında bir açıklamada İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer tarafından yapıldı. Başkan Soyer İzmir Çiğli Güzeltepe kentsel dönüşüm projesine start verdiklerini duyurdu.

İZMİR ÇİĞLİ KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİNDE SON DURUM: GÜZELTEPE KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİNDE İLK ADIM ATILIYOR!

İzmir'de kentsel dönüşüm projelerinin sorunlu ilerlediği bölgeler arasında yer alan Çiğli'de beklenen müjdeli haber geldi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer tarafından yapılan açıklama ile Çiğli'nin en önemli kentsel dönüşüm projeleri arasında gösterilen Güzeltepe Mahallesi kentsel dönüşüm projesine başlanacağı açıklandı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak projeden hiçbir şekilde kazanç elde etmeyeceklerini aksine bu projesi için 30 dönüm büyüklüğe sahip bir araziyi Güzeltepe'nin kentsel dönüşüm projesi için tahsis edeceklerini belirten Başkan Soyer kentsel dönüşüm çalışmaları için çok mutlu olduklarını söyledi.

Proje hakkında açıklamada bulunan Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü ise mahalleli olarak 30 senedir kentsel dönüşümü beklediklerini belirterek“Projenin içerisinde pazaryeri, kreş, düğün salonu gibi çok amaçlı kullanılabilecek bir sosyal tesis çalışması olacak. Aynı zamanda Güzeltepe’nin kendine ait bir Cemevi de olacak. Ne kadar hızlı hareket edersek ne kadar hızlı uzlaşırsak, o kadar hızlı ev sahibi olacağız" diyerek çalışmaları hızlandıracaklarını söyledi.

7 farklı tipte konut seçeneği sunulacak olan projede vatandaşlar ile uzlaşma görüşmeleri ise 31 Ağustos tarihi itibari ile başlayacak.