İzmir'de 1873 m2 İncir Bahçesi 160 Bin 269 TL Rayiç Bedelle Satılacak

İzmir'de 1873 metrekare incir bahçesi ihale ile satılacak. Vergi Dairesi Müdürlüğü tarafından satılacak arsa için kurum ihale düzenleyecek ve en yüksek teklifi veren bahçeyi alacak.

Emlak Haberleri 09.11.2021 - 12:25 09.11.2021 - 12:25 Mustafa KARAGÖZ

İzmir'de İncir Bahçesi satışı yapılacak. Bayındır Vergi Dairesi Müdürlüğü tarafından yayımlanan duyuru ile Furunlu Mahallesinde yer alan bahçe için açık artırma düzenleneceği duyuruldu. İhaleye katılmak isteyecekler için ise tüm şartlar açıklandı. 

İZMİR'DE DEVLETTEN SATILIK BAHÇE

Bayındır Vergi Dairesi Müdürlüğü yayımladığı duyuru ile satışı yapılacak arsanın Furunlu mahallesi Bayındır/ İZMİR adresinde yer aldığını duyurdu. Bahçenin 174 ada 401 parselinde kayıtlı olduğunu duyuran kurum tarlanın hisseli olduğunu duyurdu.

Tam hisse ölçüsünü paylaşan Bayındır Vergi Dairesi Müdürlüğü şu bilgileri verdi. "Furunlu mahallesi Bayındır/ İZMİR adresinde ve Bayındır Tapu Müdürlüğünün 174 ada 401 parselinde kayıtlı İncir Bahçesi vasıflı, tamamı 11.301 m2 yüzölçümlü olup, 94/567 hisseden mükellefin hissesine 1.873 m2 düşmektedir." 

Tarla Rayiç Bedeli Bayındır Vergi Dairesi fiyatları da açıkladı. 

İncir bahçesi ihalesine katılacak olanlar için Gayrimenkul için 160 bin 269 TL fiyat belirlendiğini duyuran kurum, vatandaşların ihaleye katılabilmeleri için rayiç bedel üzerinden belirlenen teminat bedelini ödemeleri gerektiğini duyurdu. Geçici teminat ise 12 bin 20 TL olarak açıklandı. 

İHALE BİLGİLERİ VE BAŞVURU ŞARTNAMESİ

İzmir'de yer alan incir bahçesi için alıcı olmak isteyecekler için ihale 18 Kasım tarihinde düzenlenecek. İhaleye katılacak olanlar başvurularını ihale tarihine kadar Bayındır Vergi Dairesi Müdürlüğü İcra-Satış Servisinden alacakları ihale şartnmesine göre yapacaklar. 

İhaleye katılıp tarlayı almak isteyenler için bir de açıklamada bulunan Bayındır Vergi Dairesi Müdürlüğü masrafların alıcıya ait olacağını vurguladı. Bir bilgilendirme açıklaması yayımlayan kurum "İhale satış bedeli üzerinden hesaplanacak olan KDV, Damga Vergisi, Tapu Harcı, tellaliye ücreti ve diğer satış giderleri alıcı tarafından ödenecektir." bilgisini paylaştı. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@