İzmir'de Konut Fiyatları Alev Aldı, Dünya Genelinde En Çok Zam Yapılan İkinci Şehir Oldu

Konut fiyatları tüm ülkelerde büyük bir hızla artmaya devam ederken 55 ülkeden 150 şehrin yer aldığı listede İzmir konut fiyatlarına en çok zam gelen 2. şehir oldu.

Emlak Haberleri 05.12.2021 - 13:58 05.12.2021 - 13:59 Gülcan Özer

Gayrimenkul sektörünün merakla beklemiş olduğu Küresel Konut Fiyat Endeksi, İngiltere merkezli emlak şirketi Knight Frank tarafından açıklandı. Yayımlanan raporda 55 farklı ülkede yer alan 150 şehirdeki konut fiyatlarında yaşanan değişimler incelendi. 

Küresel piyasalarda konut fiyatları büyük bir hızla artmaya devam ederken dünya genelinde konut fiyatlarının en çok arttığı ilk 10 şehirden üçü Türkiye'de yer aldı. Konut fiyatlarının en çok arttığı ikinci şehir ise İzmir oldu. 

KONUT FİYATLARINDA YÜKSELİŞ KÜRESEL PİYASALARDA DEVAM ETTİ! 

Knight Frank Konut Fiyat Endeksi raporu yayımlandı. Yayımlanan rapora göre dünya genelinde konut fiyatlarının en çok arttığı şehir konut fiyatlarına yüzde 30.8 oranında zam gelen Kanada'nın Halifax kenti oldu. Bu şehri Egenin incisi İzmir takip etti. 

İzmir'de konut fiyatlarına yüzde 30 oranında zam gelirken, konut fiyatlarının yüzde 26,4oranında yükseldiği İstanbul ise listenin 9. sırasında yer aldı. Ankara ise ilk 10 içerisine giren Türkiye'nin 3. şehir olurken konut fiyatlarında yaşanan yüzde 25,8 oranındaki zam ile Ankara konut fiyatlarının en çok arttığı 10. şehir oldu. 

Güney Kore'nin Seul şehri konut fiyatlarına gelen yüzde 30 zamla ikincilik basamağını İzmir ile paylaşırken Amerika Birleşik Devletlerinin Phoneix kentinde konut fiyatları yüzde 29,3 artış ve Rusya'nın Moskova şehri ise yüzde 28,8 artış ile konut fiyatlarının en çok zamlandığı ilk 5 şehir olarak listede kendisine yer buldu. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@