İzmirlilerin yüreğine su serpen açıklama Tunç Soyer’den geldi: İmara açılmayacak!

Son zamanlarda Türkiye genelinde çıkan yangınlar sonrasında vatandaşlar yanan alanların imara açılmasından dolayı tedirginlik yaşıyor.

EMLAK HABERLERİ 19.08.2019 - 15:40 15.07.2021 - 00:14 Emlak 365

Son zamanlarda Türkiye genelinde çıkan yangınlar sonrasında vatandaşlar yanan alanların imara açılmasından dolayı tedirginlik yaşıyor. İzmirli vatandaşların içlerini rahatlatacak açıklama İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’den geldi.

Yıllardır Türkiye’de özellikle yazlık bölgelerde yapılacak olan otel projeleri öncesinde o bölgede nedeni bilinmeyen bir şekilde yangınlar çıkıyor ve yeşil alanlar otel projeleri için yok ediliyor. Son zamanlarda da Türkiye genelinde birçok şehirde nedeni bilinmeyen yangınlar çıktı. Yangınlarda Türkiye’nin akciğeri olarak kabul edilen ormanlar göz göre göre kül oldu.HER YANGIN SONRASI BETONLAŞMA MEYDANA GELİYORDUTürkiye bu yangınlardan dolayı hem akciğerlerini kaybetti hem de yeşil alanlar betonlaşarak nefes alınacak alanlar yok edildi. Her yangın sonrasında vatandaşlarda yeni bir betonlaşmanın gerçekleşmesinden dolayı tedirginlik yaşıyor. İzmir’de de son zamanlarda meydana gelen yangınlar sonrasında küle dönen alanlar hakkında İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer dikkat çeken bir açıklama yaptı.İZMİRLİLERİN YÜREĞİ FERAHLAYACAK!İzmir’de meydana gelen yangınlar sonrasında büyük bir ağaçlandırma kampanyası başlatacaklarını ve ilk adımı da Büyükşehir Belediyesi’nin atacağını dile getiren İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer,“Belediyemizde çalışan her personel adına bir fidan dikerek işe başlayacağız. Yaralarımızı sarmaya gayret edeceğiz. Yanan yerlerin bir metrekaresini bile imara açmayacağız. Söz konusu alanların ağaçlandırılması içinse halkımızın da katılacağı bir kampanya başlatmaya ve sorumluluk almaya hazırız. Tarım ve Orman Bakanlığı’na talebimizi iletip, onaylarını isteyeceğiz” dedi.DEHŞETİ GÖZLERİMLE GÖRDÜMYangın sonrasında yaşanan dehşeti bizzat yangının meydana geldiği yerelere giderek gördüğünü aktaran İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Yangın haberini alır almaz önce Tırazlı, sonra Efemçukuru ve daha sonra da Urla ilçesindeki bölgelere gittim ve dehşeti gözlerimle gördüm. İtfaiyemizden Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne kadar tüm ekiplerimizi harekete geçirdik. Kimi arazözlerle su taşıdı kimi ise yangın söndürme çalışmalarına katılanlara kumanya takviyesi yaptı. İlgili tüm kamu kuruluşlarının birlikte hareket ederek canla başla çalıştığını gördüm. İlçe belediyelerimiz ellerinde hangi imkan varsa seferber etti. Büyük felaketler karşısında el ele, omuz omuza olmanın ne kadar kıymetli olduğunu bir kere daha gördük. Bu büyük imece, işbirliği olmasaydı hasar çok daha büyük olacaktı. Umarım bugün içinde tüm ilçelerimizde yangını kontrol altına alacağız” ifadelerini kullandı. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@