JP Morgan Yatırımcılarına Gayrimenkul Tavsiyesinde Bulundu!

Dünyanın en büyük yatırım bankaları arasında yer alan JP Morgan yatırımcıları için yeni notunu yayımladı. Yayımlanan nottan ekonomideki toparlanma ile gayrimenkul tavsiyesi çıktı!

Emlak Haberleri 03.11.2021 - 13:02 03.11.2021 - 13:02 Gülcan Özer

Amerikalı dev yatırım bankası JP Morgan merakla beklenen yeni raporunu yayımladı. FED tarafından varlık alımlarının azaltılması durumunda piyasadaki oynaklığın artacağı ve tahvil fiyatlarını baskılayacağını öngören JP Morgan bu durumun ise Hedge fonlara yarayacağını dile getirdi. 

JPMorgan Chase & Co. tarafınan yayımlanan raporda 2022 senesinde hisse ve tahvil gibi geleneksel yatırım araçlarının zayıf performanslarında düşüş yaşanacağı belirtilirken gayrimenkulde ekonomideki toparlanmaya paralel olarak yüksek getiri beklediklerini duyurdu. Yatırımcılara ellerindeki nakit parayı hedge fonları ve gayrimenkulde değerlendirilmesi tavsiye edildi. 

JP MORGAN GAYRİMENKUL TAVSİYESİ VERDİ! 

Nikolaos Panigirtzoglou’nun da aralarında yer aldığı JP Morgan analistleri tarafından hazırlanan raporda 2022 senesi için beklenti ve hedeflere yer verildi. Dijital para ve özel sermaye gibi alternatif varlıkların 2022 senesinde olumlu ayrışma yaşayacağı yönünde beklentiye yer verilen raporda özellikle de hedge fonlar ve gayimenkul için özel bir başlık açıldı. 

Ekonomide önümüzdeki sene hızlı bir toparlanma beklendiğini belirten analistler bu toparlanmanın gayrimenkul için de yüksek getiri fırsatı sunacağını belirterek elinde nakit parası olan yatırımcıların bu iki seçeneği de değerlendirmesi gerektiğini belirttiler. Kripto para birimleri için ise yükseliş beklentisi bulunmakla beraber bunun inişli ve çıkışlı olabileceği belirtildi.

NOT: Burada yer alan bilgiler JP Morgan tarafından yer alan açıklamalardan derlenmiş olup, emlak365.com olarak yatırım tavsiyesi verilmemiştir. Burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım yapılamaz. Yatırım tavsiyesi sadece profesyonel kuruluşlar tarafından verilmektedir.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@