Kamu Binaları Taşınmaya Başlandı, Kiracı Olan Kamu Kuruluşu Kalmayacak

TESK’in Genel Kurulu’nda konuşma yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kamuda tasarruf konusunda önemli açıklamalarda bulundu.

Emlak Haberleri 14.09.2018 - 20:00 15.07.2021 - 00:19 Serhat Karaman

TESK’in Genel Kurulu’nda konuşma yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kamuda tasarruf konusunda önemli açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan TESK’in Genel Kurulu toplantısında yaptığı konuşmasında çok ses getirecek önemli açıklamalarda bulundu. Merkez Bankası faiz kararından bankaların yüksek kredi faiz oranlarına, kamuda tasarruftan personel alımına kadar çok sayıda önemli açıklamada bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan kamu binaları hakkında da önemli açıklamalara imza attı. Kiracı Olan Kamu Kuruluşu Kalmayacak!TESK’in Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada Erdoğan "Ülkemizin adı birileri tarafından sürekli olumsuzluklarla yan yana anılmaya çalışılıyor. Türkiye geçmişte yaşadığı darbelere rağmen her seferinde tercihini demokrasiden yana kullanmış bir ülkedir. Kamuda her alanda tasarruf yapacağız. Kamuda kullanılan araçları hem sayı hem nitelik olarak sınırlandırıyoruz. Birçok bakanlıklarımız, genel müdürlüklerimiz kiracı. Bakanlık sayımızın 16'ya düşmesiyle birlikte kazanılan binaları değerlendirdik, planlaması yapıldı.Bundan böyle kiracı olan yerlerin tamamından çıkmak suretiyle onları buralara taşıyarak buradan da çok ciddi bir tasarrufta bulunduk. Emekli olunan sayı dışında personel almayacağız." diyerek tasarruf planlarını açıkladı. Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@