Kamudan Satılık AVM Dükkanı, Akaryakıt İstasyonu, TOKİ İşyerleri! 24 - 29 Kasım

Kamu kurumlarının satışa çıkardığı işyeri ilanlarını 24 Kasım 29 Kasım tarih aralığına göre listedik. İşyeri almak, iş kurmak isteyenler için ucuz dükkan ilanları haberimizde.

Emlak Haberleri 23.11.2021 - 17:42 23.11.2021 - 17:42 Mustafa KARAGÖZ

Kamu kurum ve kuruluşlarına ait olan dükkanlar ihale ile satılacaklar. Bu kapsamda belediye başkanlıkları, belediyeler, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı ve çeşitli kamu kurumları duyurular yayımladılar. 

Kamudan satılık işyeri almak için başvuru yapması gereken vatandaşlar, başvuruların ardından ihale tarihinde açık artırmaya katılacaklar. İhalede en yüksek teklifi veren devlete ait işyerlerini almaya hak kazanacaklar. 

24-29 KASIM DUYURULARI: DEVLETTEN SATILIK İŞYERLERİ

Devletten satılık işyerleri listesinde çok sayıda şehir yer alıyor. Emlak365.com güncel ilanların bir bölümünü sizlerle paylaşıyoruz. İşyeri satışı yapılacak olan şehir, işyeri satışı yapacak olan kurum ve satılık işyerlerine dair kısa bilgiler aşağıda liste halinde sizlerle. 

1-) Başkent Milli Emlak Müdürlüğü: Ankara Sincan'da Hazine'ye ait 108 adet dükkanı ihaleyle satacak. 

2-) Giresun Bulancak Belediyesine ait işyerleri ihaleyle satılacak. Belediye başkanlığı toplam 49 dükkan satışı yapacak. 

3-) TOKİ'den muhtelif gayrimenkuller satılacaktır. Satış işlemi 120 ay vade yüzde 25 peşinat ile Delice Mahallesinde olacak. 

4-) Antalya Serik Belediye Başkanlığı büfe, kahvehane, dükkan vasfındaji 8 adet taşınmazı 3 yıllığına kiraya verecek. 

5-) Karabük Sanayi Sitesi'nde 57 m² dükkan ihale ile satılacak.

6-) TOKİ Sarıçam, Yüreğir ve Çukurova'da 1 konut 14 İşyeri satacak. Yüzde 25 peşinat ödemesi ile satışı yapılacak işyerleri için 120 ay vade sağlanacak. 

7-) Erzurum Köğrüköy Belediye Başkanlığı Şehitler Mahallesinde yer alan 2 dükkanı 65.000 TL karşılığında satışa çıkardı. 

8-) TOKİ Yenişehir Üçkuyu mahallesinde yer alan 26 adet işyerini yüzde 25 peşiant ve geri kalan tutarın 120 ay taksitle ödenmesi planıylaaçık artırma ile satacak.

İŞYERİ ALMAK İSTEYENLER

İlan edilen listede yer alan işyerlerini almak isteyenler başvurularını doğrudan kurumlara yapacaklar. Başvuru işlemleri ihale tarihinden önce kurumlara gidilmesi, ihale biriminden ihale şartnamesinin alınması, şartnamede yer alan evrakların kuruma  iletilmesi tamamlanacak. TOKİ için yayımlanan duyurulara ise başvurular farklı olacak. TOKİ işyerleri için başvurular Emlak Yönetim sitesinden yapılabilecek. Bankacılık işlemleri TOKİ tarafından ilan edilen Ziraat Bankası yada Halkbank üzerinden tamamlanacak. 

İHALE DUYURULARINA ULAŞMAK İÇİN

İhale duyurularına ulaşmak isteyenler kurumların web siteleri üzerinden kılavuzlara ulaşabilirler. Bunun yanında basın ilan kurumu (ilan gov tr) web sitesinde tüm duyurular toplu halde bulunuyor. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@