Kanal İstanbul Güzergahı Üzerinde Yer Alan Arazi ve Konut Fiyatları Rekor Oranda Arttı!

Kanal İstanbul projesi kapsamında ilk ihalenin yapılması ve Ulaştırma Bakanı Cahit Turhan'ın görevden alınarak yerine Adil Karaismailoğlu'nun atanması ile projenin güzergahı üzerinde yer alan taşınmazların fiyatlarında rekor artış yaşandı.

EMLAK HABERLERİ 30.03.2020 - 12:31 15.07.2021 - 00:08 Emlak 365

Kanal İstanbul projesi kapsamında ilk ihalenin yapılması ve Ulaştırma Bakanı Cahit Turhan'ın görevden alınarak yerine Adil Karaismailoğlu'nun atanması ile projenin güzergahı üzerinde yer alan taşınmazların fiyatlarında rekor artış yaşandı. Kanal İstanbul projesinde son durum ne, ihale iptal edilecek mi, projenin güzergahı değişir mi?

Ulaştırma Bakanı Cahit Turhan'ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından görevden alınması ve yerine Adil Karaismailoğlu'nun atanması ile Kanal İstanbul projesinde sürecin hızlandırılacağı beklentisi güzergah üzerindeki taşınmazlarda fiyat artışına neden oldu. KANAL İSTANBUL İÇİN İLK İHALE YAPILMIŞTIBakan Cahit Turhan görevden alınmadan önce gerçekleştirdiği ilk ihale ile Kanal İstanbul güzergahı üzerinde yer alan iki tarihi köprünün taşınması işi için süreç başlatılmıştı. Kanal İstanbul projesinin etki alanında bulunan tarihi Dursunköy ve Odabaşı köprüleri hakkında yapılan rekonstrüksiyon projeleri için ihale süreci tamamlandı. Söz konusu ihaleye toplam 5 firma katılırken bu firmalar arasında en yüksek teklif ise Hasan Fehmi Şahin 550 bin lira ile vermiş oldu. İHALE HABERİ İLE KANAL İSTANBUL GÜZERGAHI ÜZERİNDE BULUNAN TAŞINMAZLARIN FİYATLARI ARTTI! Belirlenen Kanal İstanbul Güzergahı üzerinde 8 bin 300 parsel bulunuyor. 152 milyon metrekarelik alanı kaplayan güzergah üzerinde bulunan taşınmazlardan yüzde 71'i özel mülkiyete ait bulunuyor. TSKB Gayrimenkul Değerleme tarafından yapılan analizlere göre söz konusu alan içerisinde yer alan taşınmazların fiyatlarında büyük artış yaşandı. 2010 yılında Arnavutköy'de yer alan konutların metrekare fiyatları 700 lira ile bin lira arasında değişirken 2018 yılında söz konusu fiyatlar 2 bin 600 liraya fırladı. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@