Kanal İstanbul Projesi ile Şubat Ayında 7 Bin Konut İçin İhaleye Çıkılacak!

Cumhuriyet tarihinin en büyük projesi olarak lanse edilen Kanal İstanbul projesi etrafında kurulacak olan yeni şehir için 7 bin konutluk ilk ihale Şubat ayında yapılacak! Türkiye'nin en büyük projesi olarak tüm ülkenin yakından takip ettiği Kanal İstanbul projesi hakkında Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum yeni açıklamalarda bulundu.

Kanal İstanbul Projesi ile Şubat Ayında 7 Bin Konut İçin İhaleye Çıkılacak!

Cumhuriyet tarihinin en büyük projesi olarak lanse edilen Kanal İstanbul projesi etrafında kurulacak olan yeni şehir için 7 bin konutluk ilk ihale Şubat ayında yapılacak!

Türkiye'nin en büyük projesi olarak tüm ülkenin yakından takip ettiği Kanal İstanbul projesi hakkında Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum yeni açıklamalarda bulundu.Bakan Kurum Şubat ayı içerisinde Kanal İstanbul çevresinde kurulacak olan yeni şehir için 7 bin konutluk ihale gerçekleştireceğini, ilk konutları THY ve Emlak Konut arasında imzalanan sözleşme kapsamında THY çalışanlarına vereceklerini dile getirdi.Kanal İstanbul Planları Hazır!Kanal İstanbul'un planlarının hazır olduğunu söyleyen Bakan Kurum "Biz, öncelikli olarak, Kanal İstanbul Projesi'ne yoğunlaştık. Kanal İstanbul'un 1/100.000 ölçekli planları hazır, bunları yayımlamadık ama hazır. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımız da ihale sürecini yürütüyor. İhaleye esas olmak üzere onlar bize belli noktalar verdiler. Buraların alt ölçekli planları da bitiyor. Yani 5000'lik, 1000'lik planları da çalışılıyor" dedi.Kanal İstanbul Finans Adası İle Fark YaratacakProjede bir de finans adası yapacaklarını belirterek "Buranın master planı yapılırken, bölgesel olarak finans adası, fuar alanı, üniversite alanı, yerleşim alanı gibi bir çok alanlarda çalışmalar da yaptık. Belki bu süreçte önceliğimiz bizim Kanal İstanbul Projesi olduğu için oraya yoğunlaşıyoruz. İleriki süreçte bu çalışmalar daha çok ön plana çıkacak" dedi.İlk Konutlar Türk Hava Yolları Personellerine Verilecek!Bakan Murat Kurum yapmış olduğu açıklamasında üretilen ilk konutların THY personellerine ayrılacağını söylerken "Şehir meydanlarının olduğu, meydanların etrafında camiler, yeşil alanlar, sosyal alanların yerleştiği örnek bir proje olsun istiyoruz hatta bunun belki bir kısım örneğini de Türk Hava Yolları (THY) ile Emlak Konut'un beraber 3 milyon 600 bin metrekarelik bir alanı var, orada yapacağız.İnşallah ilk yerleşimi de orada, 3. Havalimanında çalışanlara yapacağımız, ilk etapta yaklaşık 7 bin civarında konut projemiz var. Bunun da inşallah Şubat ayında ihalesini gerçekleştirmeyi planlıyoruz" diyerek 7 bin konutluk ilk projenin müjdesini verdi.Android uygulamamız için TIKLAYINIZ

İOS uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook sayfamız için TIKLAYINIZTwitter sayfamız için TIKLAYINIZHaber Kaynağı: Emlak365.comNOT: BU HABERİN İZİNSİZ, AKTİF LİNK VERİLMEDEN, BİR BÖLÜMÜNÜN ALINMASI VEYA TAMAMININ KOPYALANIP KULLANILMASI DURUMUNDA HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILACAKTIR…"