Kanal İstanbul Projesine Dair Bir Açıklamada Ahmet Davutoğlu'ndan Geldi

Son günlerin en önemli gündem başlığı haline gelen Kanal İstanbul Projesine dair yapılan açıklamalara bir yenisi daha eklendi.

EMLAK HABERLERİ 25.12.2019 - 21:00 15.07.2021 - 00:11 Emlak 365

Son günlerin en önemli gündem başlığı haline gelen Kanal İstanbul Projesine dair yapılan açıklamalara bir yenisi daha eklendi. Gelecek Partisi Lideri Ahmet Davutoğlu da Kanal İstanbul için görüşlerini açıkladı ve vazgeçilmeli ifadelerini kullandı.

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından kurulan Gelecek Partisi'nin yönetim kadrosu açıklandı. Yönetim kadrosunun açıklanması adına Ankara'da bir basın toplantısı düzenleyen Ahmet Davutoğlu gündemin önemli başlıkları hakkında açıklamalarda bulundu. Bu kapsamda siyasi gündemin tepesinde yer alan Kanal İstanbul hakkında da konuşan Ahmet Davutoğlu, düşüncelerini kamuoyu ile paylaştı. KANAL İSTANBUL PROJESİNDEN VAZGEÇİLMELİAhmet Davutoğlu, Kanal İstanbul Projesine ilişkin başbakan olduğu dönemde verdiği talimatları hatırlattı. Başbakanlık yapmış olduğu dönemde kendisine sunulan raporlara değinen Ahmet Davutoğlu o dönem o raporlardan tatmin olmadığını ve yeninden bir fizibilite yapılması istediğini aktardı. Ayrıca olası bir savaş durumunad o adanın nasıl korunacağına ilişkin de bilgi talep ettiğini ifade eden Ahmet Davutoğlu şu ifadeleri paylaştı. "Sur içi bir adaya dönüşüyor. O zaman genelkurmay başkanımıza bu adanın nasıl savunulacağını ilişkin bir çalışma yapılması talimatı vermiştim. Düşman bir güç kanal üzerindeki köprüyü ihmal ettiğinde ya da deprem durumunda İstanbul'un nasıl korunacağı konusunda çalışma talimatı vermiştim. Şimdi aynı kaygıyı taşıyorum. Türkiye'nin stratejik geleceğinin soğukkanlı şekilde ele alınması lazım.Ahmet Davutoğlu konuşmasının sonunda söz konusu bu kaygılarını Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ilettiğini de açıkladı. 2018 yılının Ocak ayında bu konuda kaygılarını aktardığının üzerinde duran Ahmet Davutoğlu bu projeden vazgeçilmesi yönündeki görüşlerimi aktarmıştım, dedi.Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@