Kanal İstanbul Projesine Komşu Yatırımlık Kupon Araziler Başakşehir Belediyesi Tarafından Satışa Sunuldu!

Belediyelerin arsa satış ilanları yayımlanmaya devam ederken bu ilanlardan biri de Başakşehir Belediyesi tarafından yayımlandı. Kanal İstanbul güzergahı üzerinde kalan 2 arsa satışa çıktı!

Emlak Haberleri 04.11.2021 - 12:14 04.11.2021 - 12:15 Gülcan Özer

Kanal İstanbul güzergahında yatırımlık arsa arayan kişiler için Başakşehir Belediyesi yeni arsa ihalesi duyurusu yayımladı. Pandemi döneminde hem gelirleri azalan hem de giderleri artan belediyeler arazi satış ihaleleri başta olmak üzere taşınmaz satışlarına başlamıştı. 

Arsa satışı yapmak isteyen belediyeler arasına Başakşehir Belediyesi de katıldı. Başakşehir Belediyesi Meclisi Plan Bütçe ve Komisyonu tarafından onaylanan karar kapsamında mükliyeti belediyeye ait olan 39 bin 197 metrekare büyüklüğe sahip olan 2 arsa satışa çıktı. Belediyeye getir sağlamak için satılacak 2 arsanın konut imarlı olduğu açıklandı. 

KANAL İSTANBUL GÜZERGAHINDA SATILIK ARSA! 

Birgün Gazetesi yazarlarından İsmail Arı tarafından yapılan habere göre Başakşehir Belediyesi komisyonundan geçen karar ile mülkiyeti belediyeye ait olan ve Kanal İstanbul güzergahında yer alan 2 konut imarlı arsa satışa çıkarılacak. Kapalı teklif usulü ile ihale yöntemiyle satılması planlanan 39 bin 197 metrekare büyüklüğe sahip olan 2 arsa , “arsa satışı” veya “hasılat paylaşımlı arsa satışı” yöntemi ile elden çıkarılacak. 

Gelişme konut alanı olarak imar planı içerisinde yer alan iki arsadan 7 bin 807 metrekare büyüklüğünde olan arsanın Tatarcık Mahallesi sınırları içerisinde yer aldığı, diğer arazinin büyüklüğünün ise 31 bin 370 metrekare olduğu belirtildi. Arsa satışını değerlendiren Başakşehir Belediyesi’nin CHP’li Meclis Üyesi Beyzade Kayabaşı ise yaptığı açıklamada, “Kanal İstanbul Projesi’ni yapamayacaklar; ama Başakşehir Belediyesi’nin beton şehir için arsa satışları hız kesmeden devam ediyor” diyerek yapılacak arsa satışını eleştirdi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@