Kapıcılar Kralı Filmi Gerçek Oldu! Ölen Kapıcının Mirası Dudak Uçaklattı

Kemal Sunal'ın en sevilen filmlerinden biri olan Kapıcılar Kralı Ankara'da gerçek oldu. 88 yaşında vefat eden Mehmet Kaşkaya dudak uçuklatan mirası ile şaşkınlık yarattı.

Emlak Haberleri 25.11.2018 - 17:15 15.07.2021 - 00:18 Serhat Karaman

Kemal Sunal'ın en sevilen filmlerinden biri olan Kapıcılar Kralı Ankara'da gerçek oldu. 88 yaşında vefat eden Mehmet Kaşkaya dudak uçuklatan mirası ile şaşkınlık yarattı.

Hayatı boyunca kapıcılık yaparak geçinen ve en son Kızılay'da kapıcılık yaptığı iş merkezinden emekli olan Mehmet Kaşkaya 88 yaşında vefat etti. Kaşkaya vefat ettikten sonra son derece ilginç bir miras kavgası başladı. Çünkü kapıcılık yaparken vefat eden Kaşkaya'nın üzerine 1 arsa, 11 daire, 700 bin lira nakit para ve bankada 1 kilo altını olduğu ortaya çıktı. 2015 Yılından Bu Yana Miras Davası Sürüyor 88 şaşında vefat eden Kaşkaya'nın 4 erkek 1 kızı olmak üzere 5 çocuğu bulunurken çocukları arasında babalarının vefatının ardından büyük bir miras kavgası başladı. Kaşkaya'nın ölmeden önce tüm mirasını kızının üstüne yaptığı ortaya çıkarken erkek kardeşleri ise kız kardeşleri aleyhine miras kaçırma davası açtı. Miras bırakmadan önce Kaşkaya'nın 4 adet akli dengesinin yerinde olup olmadığına dair rapor aldığı ortaya çıkarken bu raporların ikisinin "akli dengesi yerindedir", ikisinin ise "akli dengesi yerinde değildir" şeklinde olması da tartışma yarattı. Dava İstinaf Mahkemesine Taşındı Alınan raporların çelişkili olmasına rağmen Eylül ayında görülen mahkemede Ankara 8. Asliye Hukuk Mahkemesi “Satış işlemlerinin yapıldığı dönemde akli dengesinin akıllıca yaşam sürmesi için yeterli olmasının, akli dengesinin normal bir yaşama izin vermesinin mümkün olmadığı, akli melekelerinin yerinde olmadığı” yönünde davacı erkek kardeşlerin aleyhine karar verdi. 4 erkek çocuk karara itiraz etti ve 9 Kasım 2018 tarihinde davayı istinaf mahkemesine taşındı. Ölen kapıcı Mehmet Kaşkaya'nın 8 tanesi Çankaya'da ve 3 tanesi de Pursaklar'da olmak üzere toplam 11 adet dairesi, 1 arsası, 1 kilo altını ve bankada 700 bin lira nakit parası olması akıllara Kemal Sunal'ın ölümsüz filmlerinden Kapıcılar Kralı'nı getirdi. Android uygulamamız için TIKLAYINIZİOS uygulamamız için TIKLAYINIZFacebook sayfamız için TIKLAYINIZTwitter sayfamız içinTIKLAYINIZHaber Kaynağı: Emlak365.comNOT: BU HABERİN İZİNSİZ, AKTİF LİNK VERİLMEDEN, BİR BÖLÜMÜNÜN ALINMASI VEYA TAMAMININ KOPYANIP KULLANILMASI DURUMUNDA HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILACAKTIR…"


Gelişmelerden Haberdar Olun

@