Karamollaoğlu: Kanal İstanbul Bölgesindeki Arsalar Rant Karşılığı Satıldı!

Kanal İstanbul projesinde son dakika gelişmeleri hızla yaşanmaya devam ederken bölgedeki arazilerde tartışma konusu oldu.

EMLAK HABERLERİ 12.12.2019 - 19:00 15.07.2021 - 00:11 Emlak 365

Kanal İstanbul projesinde son dakika gelişmeleri hızla yaşanmaya devam ederken bölgedeki arazilerde tartışma konusu oldu. Çevrecilerin şiddetle karşı çıktığı projede arsaların rant karşılığı satıldığı iddiaları gündeme bomba gibi düştü.

Tarafların karşılıklı açıklamaları ile sürekli olarak gündemde kalan Kanal İstanbul projesi için tartışmalar sürüyor. KANAL İSTANBUL MALİYETİ İÇİN AÇIKLANAN RAKAMLAR HATALI! Konu hakkında açıklama yapan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu Kanal İstanbul maliyeti hakkında açıklanan rakamlara değinerek “Şimdi öve öve bitiremiyorlar. İstanbul Kanalı da gündeme geldi.Allah akıl fikir versin. Bir defa o miktarda, o parayla oranın yapılacağına ben şahsen inanmıyorum. İnşallah ben yanılırım. O sürede yapılabileceğine de inanmıyorum. İnşallah yine ben yanılırım. O işletme açıldıktan sonra oranın gemilerinin oradan vızır vızır geçip Türkiye'ye bir şey katacağına hiç inanmıyorum.Ya denklem ortada. Bir tarafta Rusya, bilmem Gürcistan, al sana Romanya, Bulgaristan…Bu ülkelerin dünya ile olan ticaret hacmi ne ki buradan gemiler vızır vızır geçsin” diyerek rakamların tutarsız olduğunu iddia etti. KANAL İSTANBUL PROJESİNİN AMACI ARSA RANTI! Kanan İstanbul projesinin yapılma amacının sadece “Bir tane sebebi var ikincisi yok; o da o bölgedeki arsalar rant karşılığında satıldı, oradan rant elde etmek istiyorlar. İkinci İstanbul'u kurmaya bundan dolayı hevesliler. Başka bir cevabı yok bunun” diyerek çok tartışılacak bir açıklamaya imza attı. Emlak365.com 


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@