Karma AVM Projeleri Artacak, Türkiye'de AVM Sayısı 450'ye Ulaşacak!

Türkiye'de şu anda farklı illerde yer alan toplam 412 adet AVM bulunurken bu sayının yeni açılacak olan alışveriş merkezler ile 450 sınırına ulaşması bekleniyor.

Emlak Haberleri 11.01.2019 - 18:02 15.07.2021 - 00:18 Serhat Karaman

Türkiye'de şu anda farklı illerde yer alan toplam 412 adet AVM bulunurken bu sayının yeni açılacak olan alışveriş merkezler ile 450 sınırına ulaşması bekleniyor.

En son dolarla kira sözleşmesi imzalanması nedeni ile gündeme gelen ve yapılan kanun değişikliği ile bu uygulamaya son verilmesi ile gündeme gelen alışveriş merkezlerinin sayıları artmaya devam ediyor. AVM Pazarının Cirosu 130 Milyar Liraya UlaştıEkonomist Dergisi tarafından yapılan habere göre Türkiye'de alış veriş merkezlerinin cirosu 132 milyar liraya ulaşırken yurt genelinde hali hazırda hizmet veren toplam 412 alışveriş merkezi bulunuyor. Bu sayının açılacak olan yeni alışveriş merkezleri ile 450'ye çıkması bekleniyor. Konu hakkında açıklamada bulunan JLL Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi Tarkan Ander "Son yıllarda açılan AVM'lere baktığımızda daha fazla açık alana, yeme-içme ve etkinlik alanlarına sahip olduklarını görüyoruz. AVM'lerin mimari yapısı ve mağaza karmasında yaşanan bu değişim aslında ziyaretçilerimizin bizlerden beklentileriyle doğrudan ilişkili. İnsanlar alışveriş merkezlerini artık sadece alışveriş yapacakları bir yer olarak görmüyor.AVM'ler aynı zamanda insanların arkadaşlarıyla ve aileleriyle birlikte sosyal hayata katıldıkları yerler haline geldi. AVM'ye gittiğinizde farklı birçok eğlence ve kültür aktivitesinde bulunabiliyorsunuz. AVM'lerin bundan sonraki yapım ve kiralama stratejilerinde, yenileme çalışmalarında bu trendler belirleyici olacak. Cadde AVM'lerini, karma proje kullanımlı AVM'leri önümüzdeki yıllarda daha sıklıkla göreceğiz." ifadelerine yer verdi. Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@