Kasım Verilerine Göre İstanbul, Ankara ve İzmir'de Ne Kadar İkinci El Konut Stoku Sayıları

Kasım 2019 verilerine göre konut stoku sayıları açıklandı. Peki İstanbul, Ankara ve İzmir'de ne kadar konut stoku bulunuyor? İşte açıklanan konut stoku rakamları.

Emlak Haberleri 11.11.2019 - 16:55 15.07.2021 - 00:12 Serhat Karaman

Kasım 2019 verilerine göre konut stoku sayıları açıklandı. Peki İstanbul, Ankara ve İzmir'de ne kadar konut stoku bulunuyor? İşte açıklanan konut stoku rakamları.

Banka kredisi faiz oranlarının düşmesinin ardından çok sayıda vatandaşlar ev almak için arayış içerisinde. Bu kapsamda vatandaşlar yaşadıkları veya yaşamak istedikleri şehirlerde ki konutların fiyatlarını araştırıyorlar. Çok sayıda etmene bağlı olarak değişen konut fiyatlarında etkili bir faktör ise kentin konut stoku rakamları. Peki Türkiye'nin 3 büyük kentinde konut stoku rakamları ne boyutta? İşte detaylar,ANKARA, İSTANBUL VE İZMİR İÇİN KONUT STOKU RAKAMLARIAnkara, İzmir ve İstanbul'da ev almak isteyen vatandaşların bilmeleri gereken Kasım ayı konut stoku verileri şu yönde;TÜGEM ve Endeksa işbirliği ile 3. Çeyrek 2. El Konut Satış Endeksi” raporu kamuoyu ile paylaşıldı. Söz konusu verilerde illerin konut stoku verilerine dair rakamlar paylaşıldı. Konut stoku en fazla olan şehri İstanbul olurken Ankara ve İzmir sıralamalada yer alan diğer şehirler olduklar. Konut stokunda dikkat çeken diğer şehirler ise Antalya ve Bursa oldu. İstanbul ikinci el konut stoku sayısı: 346 bin 705Ankara ikinci el konut stoku sayısı: 207 bin 595 İzmir ikinci el konut stoku sayısı: 119 bin 022 Antalya ikinci el konut stoku sayısı: 53 bin 487Bursa ikinci el konut stoku sayısı: 33 bin 261Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@