Kaymakamlıktan Kanal İstanbul İddialarına İlişkin Basın Açıklaması

Büyükçekmece Kaymakamlığı, Kanal İstanbul Projesi hakkında ortaya atılan bazı iddialar hakkında açıklamalarda bulundu. Basında bazı haberlerin yer aldığının ifade edildiği basın açıklamasında bu iddiaların doğru olmadığı ifade edildi.

EMLAK HABERLERİ 29.12.2019 - 14:53 15.07.2021 - 00:11 SERHATMEDYA

Büyükçekmece Kaymakamlığı, Kanal İstanbul Projesi hakkında ortaya atılan bazı iddialar hakkında açıklamalarda bulundu. Basında bazı haberlerin yer aldığının ifade edildiği basın açıklamasında bu iddiaların doğru olmadığı ifade edildi.

Kanal İstanbul Projesine dair son dönemlerde çok sayıda gelişmelerden bir tanesi de Büyükçekmece Kaymakamlığı ile ilgili olmuştu. Basında yer alan haberlerde kaymakamlığın Kanal İstanbul Projesi aleyhine yapılacak her ürlü konuşmayı yasakladığı iddia edilmişti. Kaymakamlık konuya dair bir basın açıklaması yayımlayarak bu iddiaları yalanladı. KANAL İSTANBUL PROJESİ İDDİALARINA YANITKanal İstanbul Projesine ilişkin yayımlanan basın açıklamasında basında yer alan haberlere ilişkin bilgiler verildi. Bu kapsamda vatandaşların Kanal İstanbul Projesine ilişkin görüş, öneri ve taleplerini İstanbul İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğüne, Dilekçe Kanununda belirlenen usul ve esaslara göre yapabilecekleri aktarıldı. Bu konuda talep veya şikayet başvurularının nasıl yapılacağına ilişkin bilgiler veren kaymakamlık şu ifadelere yer verdi."Dilekçe Kanununa göre şikayet, görüş ve öneriler, şahsen veya kanuni temsilci aracılığıyla, yetkili makamlara ve yazılı başvuru yoluyla yapılmaktadır. Bu konuda vatandaşlarımız taleplerini içeren yazılı başvurularını sadece İstanbul İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü'ne yapabilmektedirler."MUHTARLARDAN TOPLU ŞİKAYET TOPLAMA İDDİASIKaymakamlık yapmış olduğu açıklamasının devamında muhtarların Kanal İstanbul Projesine ilişkin bazı toplu şikayet aldıklarını ve vatandaşları yönlendirmeye çalıştıkları iddiasıyla çok sayıda şikayet aldıklarını açıkladı. Bu tür şikayetlerin toplu halde değil şahsi olarak yapılabileceğini ifade eden Kaymakamlık şu ifadeleri kullandı. "Vatandaşlarımızın konuya ilişkin görüş, öneri ve taleplerinin sağlıklı bir şekilde yetkili kuruma ulaşması, başvuru sahipleri açısından oluşabilecek hak kayıplarının önlenmesi ve vatandaşlarımız arasında muhtemel bir huzursuzluğa neden olunmaması için, muhtarlarımız ilgili mevzuat uyarınca bilgilendirilmiştir. Gerçek dışı açıklama ve haberlerde iddia edildiği gibi Kaymakamlığımızca muhtarlarımızın veya hiçbir vatandaşımızın kendi düşüncesini ifade etmesi, bu doğrultuda hareket etmesini engelleyecek herhangi bir talimat ve uyarı söz konusu olmamıştır."Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@