Kayseri Develi Kentsel Dönüşüm Projesinde 5 Mahallenin Dönüşümü Yapılacak

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Develi ilçesinde devam eden kentsel dönüşüm projesi hakkında açıklamalarda bulundu. Develi Belediyesi ile koordinasyon halinde olduklarını söyleyen Başkan Büyükkılıç beş mahalleyi kapsayan kentsel dönüşüm projelerinde saha tespitlerinin yapıldığını ifade etti.

Kayseri Develi Kentsel Dönüşüm Projesinde 5 Mahallenin Dönüşümü Yapılacak

Kayseri'de gerçekleştirilmesi için hazırlıkları yapılan kentsel dönüşüm projeleri hakkında Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç açıklama yaptı. Develi ilçesinde gerçekleşecek olan kentsel dönüşüm projelerini çok yakında takip ettiğini söyleyen Memduh Büyükkılıç ilgili alanlarda saha tespitlerinin bittiğini ifade etti.

KAYSERİ'DE KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJEİ ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Kayseri'nin ilçelerinde yapılan tüm kentsel dönüşüm projelerinde ilçe belediyeleri ile işbirliği içerisinde olduklarını söyleyen Mehduh Büyükkılıç, “Daha önce Kayseri'de başka belediyelerle de beraber çalışmıştık. Talas ve Hacılar belediyeleri bunlara örnektir. Şimdi de Develi ilçe merkezinde yapılacak olan Fenese Aşağı, Fenese Yukarı, İzmirli, Everek ve Camikebir mahallelerindeki kentsel dönüşüm projelerinin hayata geçmesi için Develi Belediyesi ile beraber bir çalışma yürütüyoruz.” dedi.

KENTSEL DÖNÜŞÜM ÇALIŞMALARINDA ÖNCÜ OLMA GAYRETİ

Kayseri Büyükşehir Belediyesi olarak ilçe belediyelerine kentsel dönüşüm projelerinin tüm safhalarında yardımcı olduklarını söyleyen Memduh Büyükkılıç, “Alan ilanı, yetki devri işlemleri, hak sahipliklerinin belirlenmesi, saha tespitleri, dönüşüm modellerinin belirlenmesi, yeni projenin hazırlanması ve diğer tüm işlemlerde ilçe belediyelerine ihtiyaç duydukları her konuda yardımcı oluyoruz. Kayseri'de kentleşmeyi vizyon olarak belirleyecek kentsel dönüşüm çalışmalarında öncü olmaya gayret ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJELERİNE AĞIRLIK VERİLİYOR

Şehirler için kentsel dönüşüm projelerinin önemli olduğunun altını çizen Mehduh Büyükkılıç, “Yaşanabilir ve modern şehirleri inşa etmenin en kapsamlı ve nokta atışı yapılabilecek argümanı kentsel dönüşümdür. Biz de belediye olarak Kayseri'yi bu anlamda geliştirmek amacıyla kentsel dönüşüm projelerine ağırlık veriyoruz. Sadece il merkezimizi değil ilçe merkezlerimizi de projelendirerek şehrimizi bir adım daha ileriye taşıyabilmenin mücadelesini yapıyoruz. Amacımız gelecek vizyonuna uygun bir şekilde kentsel mimari çerçevesinde şehrimizi geleceğe hazırlamaktır.” şeklinde konuştu.

SONRAKİ HABER