Kayseri Melikgazi Kentsel Dönüşüm İhale Sürece Başladı!

Kayseri'de kentsel dönüşüm çalışmaları tüm hızı ile devam ediyor. Kayseri Melikgazi Kentsel Dönüşüm süreci için beklenen ihale müjdesi de geldi.

Kentsel Dönüşüm 24.07.2018 - 20:30 15.07.2021 - 00:20 Serhat Karaman

Kayseri'de kentsel dönüşüm çalışmaları tüm hızı ile devam ediyor. Kayseri Melikgazi Kentsel Dönüşüm süreci için beklenen ihale müjdesi de geldi.

Melikgazi kentsel dönüşüm süreci hakkında bilgilendirmede bulunan Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kazım Karabekir Mahallesi Kentsel Dönüşüm ihalesi müjdesi verdi. Başkan Büyükkılıç yapmış olduğu açıklamasında Kazımkarabekir Mahallesi sınırları içerisinde yer alan E blokta 72 daire ve 3 dükkan için ihale yapılacağını açıkladı. Melikgazi Gelişmeye ve Güzelleşmeye Devam Edecek Kentsel dönüşüm süreci ile açıklamalarda bulunan Başkan Büyükkılıç belediye olarak daha yaşanılır ve modern bir çevre yaratmak amacı ile çalıştıklarını söyledi. Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç bu amaç doğrultusunda kentsel dönüşüm projelerine ayrı bir önem verdiklerini belirterek kademeli olarak bu projelerin hayata geçireleceğini söyledi .Yeni yapılacak olan bir ihale hakkında da açıklamada bulunan Büyükkılıç “Kentsel dönüşüm projesi kapsamında ihaleler devam etmektedir. Geçen hafta 2 bloktan oluşan 108 dairelik ve 6 dükkân ihalesi yapıldı. Şu anda İhaleyi alan firmaların temel kazılarına başladı.14 Ağustos 2018 günü ise Belediye Encümen Salonun’da 4 blokta toplam 210 daire ile 10 dükkanın ihalesi yapılacaktır. Hak sahiplerine verilecek daireler ile Kazımkarabekir’in planlı, modern ve gelişerek değişimi gerçekleşmiş olacaktır. Belediye olarak sadece bina yenilemesi değil, bizler mahallenin tümünde yenileme yapıyoruz. Caddeleri, otoparkları, yeşil alanları, çocuk oyun alanları ile yeni mekânlar oluşacaktır” dedi. Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@