Kayseri Milli Emlak Müdürlüğü Ticaret Alan İmarlı Arsa Satışı İhalesi İlanı Yayınlandı

Kayseri Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Milli Emlak Müdürlüğü tarafından yayımlanan resmi ilana göre Kayseri Melikgazi'de ticaret alan imarlı arsa satışa çıkarıldı. Arsa satış ihalesine dair kapsamlı bilgiler yayımlanan ilan ile kamuoyuna duyuruldu. 

Emlak Haberleri 16.06.2021 - 05:00 16.06.2021 - 05:00 Serhat Karaman

Türkiye'de Hazine'ye ait taşınmazların zaman zaman satışları yapılıyor. Bu şekilde Hazine'ye gelir elde edilirklen satılan taşınmazlar da ekonomiye kazandırılıyor. Bu yönde son ilanı Kayseri Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Milli Emlak Müdürlüğü yayımladı. Buna göre Kayseri'nin Melikgazi ilçesinde bulunan bir arsa ihale yoluyla satışa çıkarıldı. 

SATIŞA ÇIKARILAN ARSANIN BİLGİLERİ

Kayseri'nin Melikgazi ilçesi Bahçelievler Mahallesi'nde 1695 Ada, 1 parselde bulunan arsa satışa sunuldu. 4.554 metrekarelik yüzölçümü olan arsanın tamamının Hazine arazisi olduğu bildirildi. İmar durumunun ticaret alanı olduğu belirtilen arsa için Kayseri Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Milli Emlak Müdürlüğü 5 milyon 10 bin 500 lira tahmini satış bedeli belirledi. 

Arsa için istenen geçici teminat bedelinin ise 1 milyon 2 bin 100 TL olduğu belirtildi. Hazine arazisinin satışı için 28 Haziran 2021 tarihinde saat 14:50'de Kayseri Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü İhale Salonu'nda açık teklif usulü ile ihale yapılacak.

İhaleye katılıp arsayı satın almak isteyenler ihale şartnamesini ve eklerini mesai saatleri içerisinde Milli Emlak Müdürlüğü'nde ücretsiz olarak görebilecekler. Katılım gösterecekler ihale saatine kadar işlemlerini yapabilecekler. Posta ile yapılacak olan başvurularda postadan kaynaklı yaşanan gecikmeler dolayısıyla oluşabilecek mağduriyetlerde sorumluluk ihaleye katılım isteğinde bulunanlarda olacak. 

5 YIL EMLAK VERGİSİ ÖDENMEYECEK

İhaleyi katılım en yüksek teklifi vererek Hazine'ye ait arsayı satın almaya hak kazanan gerçek veya tüzel kişiler için ödeme şartları da belli oldu. Buna göre ihaleyi kazananlar peşinde ödeme yapabilecekleri gibi taksit imkanınına da kullanabilecekler. Teklif edilen tutarın yüzde 25'in peşin ve geri kalanı da 2 yıl içerisinde yasal faiz uygulanması suretiyle taksitler halinde ödenebilecek. Satış işleminde KDV uygulanmayacak ve bu taşınmaz için satış işleminin ardından 5 yıl boyunca emlak vergisi ödenmeyecek.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@