Keçiören Cumhuriyet Kulesi Yükseliyor!

Bittiğinde Keçiören'in simgelerinden biri haline gelecek olan Keçiören Cumhuriyet Kulesi sona geldi. Dev kule ne zaman bitecek, son durum ne?

Keçiören Cumhuriyet Kulesi Yükseliyor!

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok tarafından temelelleri atılan, sonrasında yaşanan sorunlar nedeni ile durdurulan, Altınok'un belediye başkanlığından istifa etmesi ile yarım kalan Keçiören Cumhuriyet Kulesi büyük bir hızla yükseliyor.

Daha önce yıkılacağı konuşulan dev proje Turgut Altınok'un yeniden belediye başkanı seçilmesi ile referanduma götürülmüş, projenin yıkılmadan yeniden inşaatına devam edilmesine karar verilmişti.

KEÇİÖREN CUMHURİYET KULESİ PROJESİNDE SON DURUM NE, NE ZAMAN AÇILACAK?

Dev projenin son durumu hakkında açıklama yapan Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, Cumhuriyet Kulesi tamamlandığı anda Keçiören'in yeni cazibe ve buluşma noktası olacağını belirterek "Cumhuriyet Kulemiz tamamlandığında bir cam fanus içerisinde döner restoran, çocuklar için uzay terası, Ankara’ya hâkim bir noktada nikâh kıymak isteyenler için nikâh salonu, seyir terası, sergi salonu ve spor merkezi gibi birbirinden farklı hizmet mekânları yer alacak" dedi.

Dev projede 600 metrekareden daha büyük bir alanda kurulu bulunan Selçuklu yıldızını gökyüzünden takip edebilecekler. Söz konusu yıldız dünyada ilk ve tek olma özelliği ile ziyaretçi çekecek. Taç Mahal mimarsinden esintiler taşıyan havuzdan aynı zamanda kulenin silüeti de izlenebilecek. 42 metre yükseklikte ise Keçiören'in doğal yapısı, Kurtuluş Savaşı ve Ankara Savaşıın anlatan heykellere yer verilecek.

Yine Türkiye'de bir ilk olma özelliğine sahip olan paraşütle atlama noktası da yer alacak. Cumhuriyet Kulesinde son çalışmaların yapıldığı ince imalat ve dış cephe imalatının sürdüğü belirtiliyor.

SONRAKİ HABER