Kent merkezinde 4 kat konut imarlı arsalar! Metrekare fiyat tablolarına bakın

Nevşehir kent merkezinde hazineye ait olan 4 kat konut imarı olan arsalar satışa çıkarıldı. Nevşehir İl Özel İdaresi aracılığıyla satılacak arsalar için kurum m2 fiyat tablolarını paylaştı.

Emlak Haberleri 18.04.2022 - 14:59 18.04.2022 - 15:03 Mustafa Karagöz

Emlak365.com - Nevşehir İl Özel İdaresi devlete ait olan 7 adet konut ve ticari imarlı arsayı satışa çıkardı. Kurumun duyurusunda satışı yapılacak olan dört adet arsanın 4 kat imarlı olduğu, üç adet arsanın ise ticari alan imarına sahip olduğu açıklandı. 

KAMUDAN SATILIK 4 KONUT İMARLI ARSALAR

Nevşehir İl Özel İdaresi satışı yapılacak olan arsaların; Nevşehir ili Merkez İlçesi 2000 Evler Mahallesinde yer aldığını açıkladı. 7 adet arsa satışı yapacak kurum en ucuz arsanı 619 bin TL en pahalı arsanın ise 1 milyon 338 bin TL olarak ilan etti. 309 m2 arsa için 619 bin TL, 342 m2 arsa için 685 bin TL, 315 m2 arsa için 630 bin TL muhammen bedel açıklayan Nevşehir İl Özel İdaresi en pahalı konutun konut imarlı olan 637 m2 büyüklükteki arsa olarak belirledi. Bu arsa için 1 milyon 338 bin TL olarak duyurdu. 

Arsaları alacaklar için bir uyarıda bulunan kurum satışlarda KDV olmayacağını, ilgili gayrimenkullerin tamamının KDV'den muaf olduğunu açıkladı. KDV dışında ise damga vergisi ve karar pulu bedelinin alıcı tarafından ödeneceği açıklandı. 

M2 - Fiyat Tablosu

4 karlı konut imarlı arsa

Nevşehir İl Özel İdaresi yukarıda m2 büyüklüğü, niteliği, ada parsel numaları ve muhammen bedeli bildirilen arsalar için düzenlenecek satış işlemlerinin nasıl yapılacağı hakkında "taşınmazların satış ihaleleri 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 45. maddesine göre 28/04/2022 tarihinde tabloda belirtilen saatte Nevşehir İl Özel İdaresi Zübeyde Hanım Caddesi No:59 İl Genel Meclisi Toplantı Salonunda yapılacaktır." açıklamasında bulundu. İhale ile arsaları almak isteyenler haftaiçi günlerde mesai saatlerinde kurumun İmar ve Kentsel İyileştirme Müdürlüğü birimine giderek şartnameyi inceleyecekler. İhaleye katılmak için ise 1000 TL karşlığında şartnamenin alınması gerekiyor. 

Gerçek kişi olarak bireysel başvuru yapacak olanlar ikametgâh ilmühaberi, nüfus cüzdanı sureti veya tasdikli bir örneği, ayrıca irtibat için telefon numarası ile varsa elektronik posta adresi beyanı ile başvurularını yapacaklar. Şirket adına tüzel başvuru yapacaklar için ise evrak listesi değişmekte. 

Detaylı bilgi kurumun web sitesinden yada telefonla iletişime geçerek öğrenilebilir.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@