Kervansaray Lara Otel İcradan Satışa Çıktı: 520.6 Milyon Lira Ödeyen 579 Odalı Oteli Alacak

Turizm sektöründe yaşanan dalgalanma ne yazık ki otellerin mali krize düşmesine neden olmuştu. Bu süreci atlatamayan oteller icradan satışa çıkmaya devam ediyor.

Emlak Haberleri 27.01.2022 - 10:32 27.01.2022 - 10:47 Gülcan Özer

İcradan satılık oteller her geçen gün artamaya devam ederken bu oteller arasına Kervansaray Lara Oteli de katıldı. 579 odalı olarak 1.162 yatak kapasitesi ile hizmet veren otel için açık arttırma ilanı yayımlanırken Kamuyu Aydınlatma Platformu KAP üzerinden açıklama yapan Kervansaray Yatırım Holding A.Ş. merak edilen soruları yanıtladı. 

Yapılan açıklamada Galeri Kristal Tur. İnş. Pazarlama şirketinin Kervansaray Yatırım Holding'e olan borçları nedeni ile İstanbul 10. İcra Müdürlüğü tarafından yürütülen icra işlemi çerçevesinde Antalya Gayrimenkul Satış İcra Dairesi tarafından Kervansaray Lale Oteli'nin satışa çıkarıldığı açıklandı. 

KERVANSARAY LALE OTELİ İCRADAN SATIŞA ÇIKTI! 

Antalya İli Murat Paşa İlçesi Güzel Oba mevkiinde yer alan ve bölgenin en çok tercih edilen otelleri arasında yer alan Kervansaray Lale Oteli için yayımlanan ilanda 10 katlı otel binası ve arsanın icradan satışa çıkarıldığı duyuruldu. KAP üzerinden yapılan açıklamada "Şirketimizin sahip olduğu üst hakkı ve bu üst hakkı çerçevesinde kurulan tesisin ( bir bütün olarak Kervansaray Lara Otel'in), icra yolu ile satışı için taşınmazın açık arttırma ilanı gerçekleştirilmiştir" ifadelerine yer verildi. 

kervansaray kap açıklaması

Otel satışı için kıymet takdir toplamı 520 milyon 587 bin TL olarak belirlenirken açık artırma 1. satı günü 3 Şubat 2022 olarak, 2. satış günü ise 2 Mart 2022 olarak ilan edildi. İcradan satış işleminin gerçekleşmesi durumunda işlenecek rota da belirlendi.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@