Kiptaş Silivri 3. Etap Projesi İle 195 Bin Liraya Daire Satılacak

KİPTAŞ Silivri 3. etap talep toplama dönemi için başvurular alınmaya başlandı. İstanbul'da ucuz konut üretimi görevini TOKİ ile beraber üstlenen KİPTAŞ 1.508 adet ucuz konut üretecek. Üretilen konutların bir bölümü 2+1 daire bir bölümü ise 3+1 daire olarak satışa sunulacak.

EMLAK HABERLERİ 28.03.2018 - 16:10 15.07.2021 - 00:21 Emlak 365

KİPTAŞ Silivri 3. etap talep toplama dönemi için başvurular alınmaya başlandı. İstanbul'da ucuz konut üretimi görevini TOKİ ile beraber üstlenen KİPTAŞ 1.508 adet ucuz konut üretecek. Üretilen konutların bir bölümü 2+1 daire bir bölümü ise 3+1 daire olarak satışa sunulacak.

KİPTAŞ Silivri Konutları 3 Etap Başvurusu Nasıl Yapılacak


KİPTAŞ Silivri konutlarından satın almak istiyorum diyen kişilerin öncelikle talep toplama dönemi içerisinde mutlaka kuruma başvuruda bulunmaları gerekiyor. KİPTAŞ Silivri 3. etap başvuruları bugün itibari ile başladı ve 18 Nisan tarihine kadar devam edecek. KİPTAŞ alt gelir grubu projesi olması nedeni ile Silivri Konutları için başvuruda bulunmak isteyen kişilerin İstanbul'da ikamet etmeleri ve üzerlerine kayıtlı bir taşınmazlarının bulunmaması şartlarına uymaları zorunlu tutulacak. Belirtilen süre zarfından başvurular KİPTAŞ internet sitesi üzerinden yapılacak. Ancak şu anda sitede yoğunluk yaşandığı için ne yazık ki başvuru bağlantısına ulaşılamıyor. Başvuruda bulunan kişiler arasında hak sahiplerinin belirlenmesi amacı ile KİPTAŞ Silivri 3. etap kura çekilişi ise 28 Nisan 2018 tarihinde gerçekleştirilecek.


1508 Adet Ucuz Konut Satışa Sunulacak 


İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanlık Binası içerisinde gerçekleştirilen özel bir toplantı ile tanıtılan Silivri Konutları 3. etap projesinde toplamda 1.508 adet konut satışa sunulacak. Üretilen konutlardan bir bölümü 2+1 daire olarak tasarlanırken zemin katta yer alan 90 adet 2+1 dairelerin satışı için öncelik engelli kişilere verilecek. Geriye kalan 2+1 daire ve 3+1 daire satışları içinde satışa sunulan konuttan daha fazla başvuru gelmesi durumunda kura çekilişi yapılarak hak sahipleri belirlenecek. 28 Nisan tarihinde yapılacak olan çekilişle projeden ev satın almaya hak kazanan kişilerin isimleri listeler halinde belirlenmiş olacak.


KİPTAŞ Silivri 3. Etap Konut Fiyatları Ne Kadar?


Projede satışa sunulan konutların bu kadar yoğun ilgi görmesinin en büyük nedeni hiç şüphesiz satış fiyatları oldu. KİPTAŞ Silivri 3. etap konutları 2+1 daire fiyatları 195 bin liradan başlarken 3+1 daire fiyatları ise 215 bin liralık başlangıç fiyatı ile satış listesinde yer alacak. Silivri'nin kalbinde hemen E5 yolunun bitişiğinde yer alan projede gerçekten ev sahibi olmak isteyen kişilerin bu imkandan yararlanmasını sağlamak amacı ile 24 ay boyuncu konutu satmama şartı koşulacak. Yani yatırım yapmak isteyen kişilerin değil ev sahibi olmak isteyen kişilerin projeden yararlanmaları sağlanacak. İsteyen kişilere 36 ay vade imkanı sunulurken yine daha uzun süre borçlanmak isteyen kişilere ise bankadan 120 ay vadeli konut kredisi kullanma seçeneği sunulacak. Kaynak: emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@