KİPTAŞ'TAN Kentsel Dönüşüm İçin Acil Eylem Planı Çağrısı Geldi!

Döviz kurlarında yaşanan yükseliş nedeni ile kentsel dönüşüm projelerinin de sıkıntıya girdiğini belirten KİPTAŞ Genel Müdürü Ali Kurt önemli açıklamalarda bulundu.

Emlak Haberleri 02.12.2021 - 10:56 02.12.2021 - 10:56 Gülcan Özer

Her an büyük bir depremin vurma riski bulunan İstanbul'da kentsel dönüşüm çalışmaları yakından takip edilirken konu hakkında son açıklama KİPTAŞ Genel Müdürü Ali Kurt tarafından yapıldı. Kurt yapmış olduğu açıklama ile İstanbul depremi öncesi riskli konutların yenilenmesinin büyük öneme sahip olduğunu, ancak yükselen döviz kurlarının bu çalışmaları baltaladığını söyledi. 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki şirketler arasında yer alan KİPTAŞ'ın Genel Müdürü olan Ali Kurt sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu paylaşımlar ile yükselen döviz kurları nedeni ile kentsel dönüşüm projelerinin de olumsuz etkilendiğini ve vatandaşın kendi kaderi ile baş başa bırakıldığını söyledi. 

KİPTAŞ GENEL MÜDÜRÜ ALİ KURT'TAN SON DAKİKA KENTSEL DÖNÜŞÜM AÇIKLAMASI GELDİ! 

Resmi sosyal medya hesabı üzerinden paylaşımlarda bulunan Ali Kurt "Üzülerek söylüyorum ki, beklenen İstanbul depremi öncesinde riskli konutlarının yenilenmesi gereken vatandaşlarımız, artan döviz kurları neticesinde adeta kaderleriyle baş başa kalmış durumdadır" diyerek döviz kurlarının yükselişi karşısında riskli yapıların yenilenmesi konusunda vatandaşların da sıkıntılar yaşadığını söyledi. 

kiptaş ali kurt kentsel dönüşüm açıklaması

Döviz kurlarında yaşanan yükseliş nedeni ile demir fiyatlarının da yükseldiğini belirten Kurt "Haftalık dolar artış oranı yüzde 9.30 iken demirdeki haftalık artış oranı yüzde 11.5! Bu durum çok net bir şekilde; tedarik zincirinin bozulma eğiliminde olduğunu, piyasada güvenin çok ama çok düşük seviyede olduğunu gösteriyor" diyerek yaşanan bu durumun riskli yapılarda oturan kişilerin evlerinin yenilenmesi sürecini de olumsuz etkilediğini belirterek İstanbul Yenileniyor Platformu üzerinden yapmış oldukları çalışmaların da oluşan güvensizlik ortamı nedeniyle boşa gittiğini söyledi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@