Kira Gelir Vergisi Taksitli Ödeme 2019 Kredi Kartı Taksit Kampanyaları

Kira gelir vergisi 2019 ödeme dönemi devam ederken kredi kartı kampanyaları ile taksitle ödeme fırsatı da bulunuyor. Detaylar haberimizde...

EMLAK HABERLERİ 23.03.2019 - 09:05 15.07.2021 - 00:16 Emlak 365

Kira gelir vergisi 2019 ödeme dönemi devam ederken kredi kartı kampanyaları ile taksitle ödeme fırsatı da bulunuyor. Detaylar haberimizde...

Kira gelir vergisi beyannamesi veren kişiler için kira gelir vergisi ödeme dönemi devam ediyor. Bankalar ise kredi kartı müşterileri için kira gelir vergisi kredi kartı taksit kampanyaları düzenleyerek taksitle kira gelir vergisi ödeme imkanı sunuyorlar. Kira Gelir Vergisi Beyannamesi Ne Zaman Verilecek, Kira Gelir Vergisi Son Ödeme Tarihi Ne Zaman?2018 yılında sahip oldukları taşınmazları kiraya vererek kira geliri elde eden ve 2019 yılı için belirlenen kira gelir vergisi muafiyeti rakamlarının üzerinde kalan kişiler bu dönem kira gelir vergisi beyannamesi verecek. Kira gelir vergisi beyannemesi son başvuru tarihi Mart olarak belirlenirken beyannamelerini veren kişiler yine ilk taksitlerini 31 Mart 2019 tarihine kadar ödemekle yükümlü tutulacaklar. Taksitli ödeme yapmak isteyen kişiler ise ikinci taksitlerini  Temmuz ayında ödemeye başlayacak. Kira Gelir Vergisi Muafiyeti 20192019 yılında beyanname verecek olan kişiler 2018 kira geliri beyannamesi alt sınırı üzerinden hesaplama yapacak. 2018 yılında kira geliri elde eden kişiler için uygulanan konut kira geliri istisnası 4 bin 400 lira olarak uygulanacak. 2019 yılında kira geliri elde eden kişiler için ise uygulanacak olan kira geliri istisnası ise 5 bin 400 lira olacak. Yani 5 bin 400 liradan daha az kira geliri elde eden kişiler 2019 yılında kira gelir beyannamesi vermeyecekler. Kira Gelir Vergisi Kredi Kartı Taksit 2019Kira gelir vergisi ödemeleri için kredi kartı  taksit kampanyası düzenleyen bankalar ve kampanya şartları ise şu şekilde;Axess Kira Gelir Vergisi 3 Taksit Kampanyası 1 Nisan 2019 tarihine kadar geçerli olan kampanyada Akbank kredi kartları ile gib.gov.tr üzerinden yapılacak olan Kira Gelir Vergisi ödemeleri ücretsiz olarak 3 eşit taksit halinde ödenebiliyor. Ödeme esnasında taksit seçeneğini tıklamanız yeterli olurken ayrıca bir kampanya SMS'i gönderilmesi gerekmiyor. 

World Card Yapı Kredi Kredi Kartları Kira Gelir Vergisi 2 Taksit Kampanyası Yapı Kredi kredi kartları ile GİB üzerinden yapılan 100 lira  ve üzeri kira gelir vergisi ödemeleri 2 taksitle ödenebiliyor. Ödemelerini Yapı Kredi Pay QR Kod ile yapanlar ise 3 taksit imkanından yararlanabiliyor. 

TEB Kredi Kartı Kira Gelir Vergisi Taksit Kampanyası 13 Mart-1 Nisan 2019 tarihleri arasında TEB Kredi Kartları ile GİB üzerinden yapılacak olan Kira Gelir Vergisi ödemeleri faizsiz ve ücretsiz olarak 3 taksitle ödeme imkanı sunuluyor. Kampanyadan yararlanmak isteyen kişilerin ödeme yapmadan önce KIRA yazıp 4616'ya kısa mesaj göndermeleri gerekiyor. 


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@