Kiralara 10 Kat Zam Geldi, 45 M2 Evin Kirası 5 Bin TL Olunca Memurlar İlçeyi Terk Etmeye Başladı!

Türkiye'nin tatil cenneti ilçeleri arasında yer alan Bodrum son dönemde kiralık ev fiyatlarına gelen zamlarla konuşulur oldu. Kiralara 10 kat zam gelmesi nedeniyle memurlar ilçeyi terk ediyor...

Emlak Haberleri 14.10.2021 - 16:41 14.10.2021 - 16:41 Gülcan Özer

Bodrum'da emlak fiyatları akıl almaz seviyelere ulaşırken yapılan zamların kontrolden çıkması üzerine 45 metrekare büyüklüğe sahip olan evlerin kiraları dahi 5 bin liraya ulaştı. Aldığı maaş ile evinin kirasını karşılayamaz hale gelen pek çok kişi ilçeden ayrılmaya başlarken konu hakkında Bodrum Bedeliye Başkanı Ahmet Aras önemli açıklamalarda bulundu. 

Başkan Aras yapmış olduğu açıklamasında ev kiralarına yapılan fahiş zamlar nedeni ile bir süre sonra ilçede çalışacak kişi bulamayacaklarını dile getirirken memur, öğretmen, doktor, polis, hemşire, asker, turizm çalışanı ve öğrencilerin mağdur olduğunu belirtti. İşçi, memur, esnaf gibi pek çok kesime üye kişinin sıkıntı yaşadığını belirten Aras bu kişilerin yaşadıkları mağduriyetin farkında olduklarını dile getirdi. 

BODRUM'DA KİRALIK EV KRİZİ İÇİN LOJMAN TEKLİFİ GELDİ! 

Bodrum Belediye Başkanı Aras yaşanan sorunların çözümü için lojman yapılabileceğini belirterek yaşanan sürecin artık sadece ev sahibi ve kiracı arasında olmadığını, kamuyu da ilgilendirdiğini belirterek "Eğer siz Bodrum'a bir memur bir işçi gönderiyorsanız Bodrum'un şu anki rayiç değerlerini, kira fiyatlarını bilmeniz gerekir. Onlara uygun bir şekilde lojman yapmanız lazım.

En azından uygun bir düzeyde lojman ayarlamanız lazım. Şu anda hazine arazileri satılıyor. Çok yüksek fiyatlara satılıyor. Hazine arazilerinden, Milli Emlak'a ait arazilerden belli bir bölümünün lojman yapılmak üzere kesinlikle kamuya ayrılması lazım" diyerek çok konuşulacak bir öneride bulundu. 

Turizm çalışanlarının da konteynerlerda kalmasına tepki gösteren Başkan Aras bu kişilere de konut imkanı sunulması gerektiğini belirterek ev sahiplerini de uyardı. Kimsenin daha yüksek fiyatla evini kiraya vermek için eski kiracısını çıkaramayacağını belirten Aras bir kiracının kirasının bir anda 10 ya da 20 katına çıkartılamayacağını dile getirdi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@