Kiralık Ev Çok, Kiralayan Yok! Kiralar Yükseldi, Evler Elde Kaldı

Kiralık daire ilanları giderek artarken emlakçılar yaşanan durumdan şikayetçi oldu. Son 10 senenin en durgun dönemini yaşadıklarını belirten emlakçılar ellerinde bulunan kiralık daire sayısının her geçen gün arttığını ancak müşteri bulamadıklarını dile getirdi. Kiralara indirim gelecek mi, kiralar düşer mi, kiralık evlerde son durum ne?

EMLAK HABERLERİ 12.06.2021 - 12:16 12.06.2021 - 12:16

Pandemi döneminden olumsuz etkilenen emlakçılar şimdi de piyasada yaşanan durgunluk nedeni ile zor günler geçirmeye başladı. Okulların kapanması ile beraber pek çok kişi yazlık bölgelere akın ederken uzaktan çalışma ve uzaktan eğitim ile beraber insanlar şehirden uzaklaşmaya başladı. 

Kırsala yaşanan göç ve şehir merkezinden kaçış ile bu bölgelerde bulunan boş evlerin sayısı büyük oranda artarken emlakçılar son 10 senenin en durgun günlerini yaşadıklarını dile getirdi. Hafta sonu yasakları ve hafta içi sokağa çıkma yasağı kısıtlaması döneminde de sıkıntılar yaşayan emlakçılar azalan talep ile bir darbe daha aldı. 

KİRALIK EVLERDE REKOR ARTIŞ! KİRALIK DAİRE FİYATLARI YÜKSELDİ, KİRALIK EVLER ELDE KALDI! 

Konu hakkında açıklama yapan emlakçılar pandeminin kiralık evleri de olumsuz etkilediğini belirterek okulların kapanması, bu nedenle pek çok insanın İstanbul dışında tatil yerlerine yönelmesi ve yaşanan büyük göç nedeni ile kiralık evlere olan talebin azaldığını dile getirdi. Apartmanlarda bulunan kiralık daire sayısının her geçen gün arttığını belirten emlakçılar buna rağmen kiralık daire arayan kişilerin sayısında da azalma olduğunu belirterek evleri kiralayamadıklarını söyledi. 

İstanbul'da kiralık daire fiyatlarına yükselen konut fiyatları etkisi ile zam yağmuru başlamış, kiralık evlerin fiyatları cep yakmaya başlamıştı. Süreçte Beşiktaş ilçesinde en düşük kiralık ev fiyatı 2 bin liradan başlarken genelde ucuz konut fiyatları ile dikkat çeken Esenyurt'ta dahi en düşük aylık konut kirasının 1.500 liradan başladığ belirtiliyor. 

Piyasada yaşanan durgunluğun en önemli nedeni yükselen kiralık ev fiyatları olarak gösterilirken yine öğrencilerin eve dönüşe başlaması da kiralık daire sayısını arttırdı.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@