Kiralık ucuz boş daire arayanlar! Devlet aidat parasına kullanılmayan lojmanları kiralıyor

Devlet kurumlarına ait olan, boş durumda bulunan, kullanılmayan lojmanlar kiralık ilanlara çıkarıldı. Mayıs 2022 duyurusunda 4 ayrı şehirde lojman kiralanacağı bildirildi. Tüm o liste.

Emlak Haberleri 11.05.2022 - 08:58 11.05.2022 - 09:06 Mustafa Karagöz

Emlak365.com -  Evi aolmayanlar için kiralık daire fiyatları çok yüksek rakamlarda bulunuyor. En uygun şekilde barınma ihtiyacını gidermek isteyenler ise kapı kapı gezip kiralık evleri arıyorlar. Çok sayıda şehirde fırlayan ve zirveye çıkan kiralık daire fiyatlarına karşı ise lojman ilanları büyük ilgi görüyor. Mülkiyeti devlete ait olan bu dairelerin kiraya çıkarılması evi olmayanlar için çok ucuz fırsatlar sunuyor. 

HANGİ ŞEHİRLERDE KİRALIK LOJMANLAR VAR?

Mayıs 2022 döneminde de 4 adet kurumun 4 ayrı şehirde kiralık lojman ilanı var. Listede konut ihtiyacının en çok olduğu şehirlerin en tepesinde bulunan İstanbul bulunurken bu şehrin doşında ayrıca Hatay, Antalya ve Sivas bulunuyor. 

kiralık lojman mayıs 2022

İstanbul'da kiralık lojman ilanı

İstanbul İlinde bulunan mülkiyeti Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığına ait olan bazı gayrimenkuller kiralanacak. İlana göre; İstanbul İli, Büyükçekmece İlçesinde yer alan ve 28 m2 büyüklüğüündeki baraka aylık 224 TL muhammen bedelle ilanda. Beylikdüzü İlçesinde yer alan 15. kattaki daire aylık 2.750 TL muhammen bedelle kiralanacak. Bodrum+Zemin+1 katlı bahçeli ahşap ev ise aylık 14.000 TL muhammen bedel ile kiralanacak. 

Hatay'da kiralık lojman ilanı

Hatay ili Dörtyol belediyesi yayımladığı bir duyuru ile 18 adet gayrimenkulün kiralanacağını duyurdu. İşyeri, dükkan ve mesken için ihale düzenleyeceğini ilan eden kurum muhammen bedelleri yıllık açıkladı. Yıllık 6.000 TL'den 30.000 TL'ye uzanan fiyatlarla gayrimenkuller kiraya verilecek. 

Sivas'ta kiralık lojman ilanı

Sivas Vakıflar Bölge Müdürlüğü taraıfndan yayımlanan ilana göre 3 adet daire kiralanacak. Paşabey Mahellesi Hayrat ve Vakıf Sokakta bulunan daireler aylık 750 TL ve 800 TL bedelle 3 adet daireyi kiralayacak. 

Antalya'da kiralık lojman ilanı

Antalya Vakıflar Bölge Müdürlüğü yayımladığı bir duyuru ile 40 adet gayrimenkulün kiralanacağını açıkladı. Kentin çok farklı ilçelerinde ve merkezde yer alan gayrimenkuller arsa arazi işyeri ve mesken konut cinsinde. Kuruma ait konutları kiralamak isteyenler için muhammen bedeller 1000 TL, 1100 TL 1200 TL seviyesinde yer alıyor. 

KİRALAMAK İSTEYENLER NE YAPACAK?

Kamudan konut kiralamak isteyenler listelerde yer alan kurumların web sitelerinden ihale duyurularına ulaşabilecekler. Başvurular direkt olarak kuruma şahsen yapılabilecek. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@