Kocaeli Gebze Belediyesi İhale İle Dükkan Satışı Yapıyor

Kocaeli Gebze Belediye Başkanlığı tarafından yayınlanan ilan ile bir adet dükkan satışının ihale yoluyla gerçekleştirileceği açıklandı. 

EMLAK HABERLERİ 16.07.2021 - 03:00 16.07.2021 - 03:00

Belediye mülkiyetinde bulunan taşınmazlar ihale yolu ile satılmaya devam ediliyor. Belediyeler bütçelerine ek gelir ekleme amacıyla yaptıkları bu satışlarla diğer belediye hizmetlerini dasha sağlıklı bir şekilde finanse edebiliyorlar.

Belediyelerin sattığı taşınmazları satın alan gerçek veya tüzel kişiler ise gayrimenkul sektörüne bir hareketlilik kazandırabiliyorlar. Bu şekilde iki taraflı fayda imkanı elde edilebiliyor. Böylelikle belediye mülkiyetindeki taşınmazlar ekonomiye kazandırılmış oluyorlar.

Kocaeli ili Gebze ilçe belediyesi tarafından taşınmaz satışına dair yeni bir ilan Resmi Gazete'de yayımlandı. 16 Temmuz 2021 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan ilan ile Gebze Belediyesi'nin mülkiyetinde bulunan bir adet dükkan satışa çıkarıldı.

Kocaeli Gebze Belediye Başkanlığı tarafından yayımlanan ilana göre tatlıkuyu Mahallesi Ahmet Penbegüllü Bulvarı No 77'de bulunan ve kapalı sabit pazarı yayındaki 77-B nolu dükkan satışa çıkarıldı.

İHALE NE ZAMAN VE NASIL YAPILACAK

Gebze Belediye Başkanlığı kendi mülkiyetlerinde bulunan bir adet dükkanın satışına dair ihale hakkında detayları kamuoyuna açıkladı. Buna göre ilgili dükkan 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu'nun 36. maddesi gereği kapalı teklif usulü ile yapılacak olan ihale ile satılacak. 

gebze belediyesi

Gebze Belediyesi dükkan satış ihalesinin 5 Ağustos 2021 Perşembe günü saat 11:00'da Gebze Belediyesi Encümen Odası'nda yapılacağı açıklandı. İhaleyi Gebze Belediyesi Encümeni yapacak. 

KAPALI TEKLİF USULÜ İHALEYLE SATILACAK DÜKKAN HAKKINDA BİLGİLER

Gebze Belediyesi'nin kapalı teklif usulü ile satacağı dükkana dair ayrıntılı bilgiler açıklandı. Buna göre ilgili dükkanın 143 metrekare büyüklüğünde olduğu bildirildi. 

Gebze Belediyesi satışa çıkardığı bu dükkan için 1 milyon 349 bin TL + KDV tutarında muhammen bedel belirledi. 

İhaleye katılacak olan gerçek veya tüzel kişilerden geçici teminat bedeli olarak 40.470 TL ödemeleri istendi.

İhaleye katılacak olan katılımcıların ihale şartnamesini satın almaları zorunlu tutuldu. İhale şartnamesi ve dosya ekleri Gebze Belediyesi İşletme ve İştirakler Müdürlüğü'nde mesai saatleri içerisinde görülebilecek. İhale şartnamesi ise aynı yerden 500 TL karşılığında satın alınabilecek. 

İhaleyi kazanan gerçek veya tüzel kişiler ihale bedelinin yüzde 6'lık tutarı olan Kati Teminatı ihale sonucunun açıklanmasının ardından 15 gün içerisinde Gebze Belediyesi'ne ödeyecekler.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@