Konut Aidatları Ev Kiralarını Geçmeye Başladı

Aidatların fazlalığı insanları canından bezdirmeye başladı. Bazı semtlerdeki konut aidat fiyatları , kira fiyatlarından daha pahalı hale geldi. Konut sektörüne yönelik yapılan araştırmanın detaylarını sizlerle paylaşıyoruz.

Emlak Haberleri 21.07.2019 - 13:12 15.07.2021 - 00:14 Emlak 365

Aidatların fazlalığı insanları canından bezdirmeye başladı. Bazı semtlerdeki konut aidat fiyatları , kira fiyatlarından daha pahalı hale geldi. Konut sektörüne yönelik yapılan araştırmanın detaylarını sizlerle paylaşıyoruz.

Gayrimenkul sektörü ile ilgili analitik bilgiler sunan bazı firmalar , konut aidatları ve kiralar ile ilgili önemli bilgiler veridler.İstanbul'da konut aidatlarına dair yapılan araştırmalarda metrekare için aidat fiyatı ortalama 3.62 TL iken markalı yapılarda bu rakam 21 TL'ye kadar yükselebiliryor. 100 metre kare için bu fiyat 2100 TL'ye kadar yükselebiliyor.AYLIK 2100 TL'YE KADAR AİDATIKonut sektörüne yönelik yapılan son araştırmada konut aidat fiyatları incelendi. REIDIN tarafından yayımlanan araştırma sonuçlarında, İstanbul'daki markalı konutlar için ödenen aidat tutarlarını konu alan araştırmasına göre, aidat tutarları projenin bulunduğu konum, sosyal alanlar ve benzeri durumlara göre belirleniyor. Şehirde markalı konutlar için belirlenen aidat ücretleri ise ortalama 3.62 TL. Ancak sosyal olanakları daha fazla olan konutlarda bu rakam 21 TL'ye kadar yükseliyor.Böylece bazı İstanbulluların 100 metrekarelik konut için aylık ödediği 2 bin 100 liralık aidat rakamı, şehirde görülen ortalama kira fiyatlarını aşıyor. Markalı konut projelerinde 100 metrekarelik konutlar için ödenen en düşük aidatlar ise 23 liraya kadar düşüyor. Yapılan araştırma sonuçlarında ayrıca semtlere göre de sonuçlar belirlendi. En yüksek konut aidatları İstanbul'da Şişli'de. En düşük konut aidatları ise Silivri'de.Şişli'de 100 metrekarelik daire başına ödenen ortalama aidat fiyatı 962 TL, Şişli'yi bu alanda 921 lira ile Beşiktaş, 527 lira ile Kağıthane, 499 lira ile Üsküdar takip ediyor. Markalı konutlarda 100 metrekarelik daire başına ödenen ortalama aidat tutarında en düşük rakam ise 131 lira ile Silivri'de bulunuyor. Silivri'yi bu alanda 194 lira ile Beylikdüzü, 205 lira ile Büyükçekmece, 214 lira ile Arnavutköy takip ediyor. Emlak365.com

 


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@