Konut Fiyatı En Çok Artan İller ve İlçeler Açıklandı, Yalova ve Gaziosmanpaşa Zam Şampiyonu Oldu!

Konut fiyatlarında artış devam ederken konut fiyatı en çok artan iller ve ilçelerde belirlendi. Amortisman süresi en düşük iller hangileri?

Konut Fiyatı En Çok Artan İller ve İlçeler Açıklandı, Yalova ve Gaziosmanpaşa Zam Şampiyonu Oldu!

Türkiye'nin lider online emlak ilanı siteleri arasında yer alan Hepsi Emlak tarafından açıklanan son verilere göre Türkiye'de konut fiyatları en çok artan iller ve ilçeler belli oldu. Konut amortisman süresi rakamlarının hesaplanmasında en önemli rakamlar arasında yer alan konut fiyatları ile yatırım yapmak isteyen kişiler de rota belirlemiş oluyor.

Konut fiyatlarının daha yüksek olduğu iller daha hızlı değerlenen iller olarak kabul edilirken konut yatırımcıları ve ev sahibi olmak isteyen kişiler tarafından da söz konusu rakamlar bu nedenle yakından takip ediliyor.

KONUT FİYATLARI EN HIZLI YÜKSELEN İL YALOVA OLDU!

Temmuz ayında gerçekleşen fiyatlamalar üzerinden hazırlanan rapora göre Türkiye de konut fiyatlarının en fazla yükseldiği il yüzde 8,2 fiyat artışı ile Yalova oldu. Yabancıların da gözdesi olan Yalova'da ortalama konut fiyatları Temmuz ayında yüzde 8,2 oranında artış gösterirken bu ilimizi yüzde 7,9 konut fiyatı artışı ortalaması yakalayan Muğla takip etti.

Bu ikilimizi sırası ile yüzde 7,3 fiyat artışı ile Sakarya, yüzde 5 ile Düzce, yüzde 4,9 ile Adana, yüzde 4,5 ile Bursa, yüzde 4,1 ile Konya, yüzde 3,9 ile Denizli, yüzde 3,6 ile Karaman, yüzde 3,5 ile Gaziantep illeri takip etti.

konut-fiyatları-en-çok-yükselen-iller-ve-ilçeler

KONUT FİYATLARI EN ÇOK ARTAN İLÇELER HANGİLERİ?

İlçe bazlı konut fiyatları incelendiğinde ise en çok konut fiyatı artışı yaşanan ilçeler arasında birinciliği yüzde 27,3 fiyat artışı yaşayan Gaziosmanpaşa ilçesi elde etti. Yalova Merkez ve İzmir Foça ilçeleri listede ilk 3 arasında yer alan diğer ilçeler olurken 5 büyük ilde ise konut yatırımı yapan kişilere en fazla kazandıran il Bursa oldu. Bursa'yı yüzde İstanbul, Ankara ve Antalya takip etti.

YAZLIK BÖLGELER VE DENİZ KENARINA YAKIN İLÇELERDE KONUTA TALEP ARTIYOR!

Açıklanan verileri değerlendiren Hepsiemlak Genel Müdürü Zeynep Tandoğan İstanbul'da son bir ayda hızla yükselen Gaziosmanpaşa ilçesinin dikkat çektiğini belirterek "Bölgedeki markalı konut projeleri artık gelen kiralık talebini karşılayamayacak duruma geldi. Yeni proje inşaatlarının hareketlenmesiyle arz-talep dengesi oluştuğunda fiyat artışları da normal seviyelerine gelecektir" diyerek talebin yazlık bölgelere doğru kaydığını söyledi.

SONRAKİ HABER